۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
کد خبر: ۶۸۹۸۳۰
پ
وزیر بهداشت گفت: از فردا محدودیت‌های سنی جهت انجام واکسیناسیون در استان کرمانشاه برداشته می‌شود و تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون جهت تزریق واکسن اقدام کنند.

‌به گزارش خبرگزاری رسا، اظهار داشت: شاخص بسیار مهم ما در همه سفرها استانی این است که بتوانیم در مقابله با کرونا کار بهتری را برای آن استان انجام دهیم که اولین و مهمترین قدم در این راستا سرعت واکسیناسیون است.

وی با اشاره به مرزی بودن استان کرمانشاه، گفت: استان‌های مرزی عاملی برای تهدید ورود ویروس به کشور محسوب می‌شوند که باید واکسیناسیون هر چه سریع‌تر در این استان‌ها انجام شود، امیدواریم استان کرمانشاه ظرف ۱۰ روز آینده بحث واکسیناسیون را به اتمام برساند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه میزان واکسیناسیون در این استان حداقل باید به دو برابر افزایش یابد، گفت: سهمیه هر استان را سرعت واکسیناسیون مشخص می‌کند، به اندازه کافی واکسن داریم و کمبودی در این راستا نداریم هر استانی هر چقدر واکسن بخواهد در اختیار آن‌ها قرار خواهیم داد.

وی گفت: از فردا محدودیت‌های سنی جهت انجام واکسیناسیون در استان کرمانشاه برداشته می‌شود و تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون جهت تزریق واکسن اقدام کنند، این یک دستور است.

عین‌اللهی اضافه کرد: پیگیر واردات واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال هستیم، امیدواریم تا دو هفته آینده بتوانیم واکسیناسیون افراد ۷ سال تا ۱۸ سال را انجام دهیم.

وی ادامه داد: تعدادی واکسن معدود برای ۱۸ سال داشتیم که به افراد ۱۷ سال که قصد شرکت در کنکور را دارند، اختصاص دادیم.

عین‌اللهی با اشاره به روند خوب واکسیناسیون اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی، افزود: امیدوار به بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی از اواسط مهر ماه هستیم، آموزش صدمات جدی دیده و فقط آموزش از راه دور و مجازی نمی‌تواند در علوم پزشکی موثر باشد علوم پزشکی کار عملی زیادی دارد.

وی در خصوص بازگشایی مدارس و سایر دانشگاه‌ها، گفت: واکسیناسیون دانشگاه و همچنین دانش‌آموزان و اولیا آن‌ها که به اتمام برسد در خصوص بازگشایی تصمیم‌گیری خواهد شد.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: انجام واکسیناسیون کامل دلیلی برای عدم ر رعایت پروتکل‌ها نیست حتما زدن ماسک و رعایت فاصله باید انجام شود، واکسیناسیون با افزایش سیستم دفاعی بدن از مرگ و میر جلوگیری کنند، اما همچنان ویروس وجود دارد و مردم باید به زندگی با این ویروس عادت کنند.

وی در ادامه اشاره‌ای به در بازدید از مراکز درمانی کرمانشاه داشت و گفت: امیدبخش بود، امکانات و تجهیزات خیلی خوب بود و روند درمان بیماران به خوبی در حال انجام است.

گفتنی است، وزیر بهداشت در سفر یک روزه خود به کرمانشاه ابتدا از اورژانس جدید مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) بازدید کرد، بخش اورژانس جدید این مجتمع دارای ۵۰ تخت استکه ۱۲‌ تخت به آی.سی.یو اختصاص یافته است. این بخش با اعتبار ساختمانی ۲۵ میلیارد تومان و اعتبار تجهیزاتی ۴۰ میلیارد تومان (با احتساب ارز آزاد) افتتاح و اخیرا به بهره‌برداری رسیده است.

عین‌اللهی در ادامه از مرکز سکته حاد مغزی یا scu در مرکز فوق تخصصی آنژیو گرافی و اینترونشنال رادیولوژی بیمارستان امام رضا (ع) هم بازدید کرد.

این بخش یکی از معدود مراکز سطح کشور با تجهیزات سرمایه ای  پیشرفته و بروز همچون MRI سه تسلا، آنژیوگرافی بای‌پلین و سی.تی.اسکن ۲۵۶ اسلایس، جهت تشخیص و درمان بیماری‌های عروقی، سکته‌های حاد مغزی، قلبی است.

این بخش درسطح دوم بیمارستان امام رضا (ع) مستقر است و بلافاصله پس از پذیرش بیمار، اقدامات فوق تخصصی تشخیصی با مجهزترین تجهیزات و همچنین درمان دارویی به موقع انجام خواهد شد.

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین