۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
کد خبر: ۶۹۳۷۰۸
پ
در دیدار وزیر ارتباطات مطرح شد؛
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: در کنار هماهنگی، همدلی و جدیت مسؤولان، مردم هم باید همراهی و حمایت کنند تا مشکلات حل شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت فضای مجازی، توصیه های مهمی خطاب به وزیر ارائه کرده و گفت: ما در مسأله ارتباطات و فناوری های جدید مشکلات زیادی داریم؛ از یک طرف اجانب و دشمنان سعی دارند از همین راه نفوذ کرده و امنیت، اقتصاد و همه چیز ما را به هم بریزند؛ از طرف دیگر در داخل کشور نیز افرادی سودجو هستند که تنها به درآمد خود فکر می کنند و برای شان مهم نیست چه خطر و تهدیدی متوجه جامعه می شود.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح و ساماندهی فضای مجازی، به نگرانی های موجود در این زمینه اشاره و تأکید کرد: هیچ کدام از مسائل و مشکلات را جز با اصلاح فضای مجازی نمی توانیم حل کنیم اما حل کردن این‌ها یک راه حل سطحی و روزمره داشته و یک راه حل عمیق دارد که باید به صورت ریشه ای به دنبال درمان بود و البته ابزارهای لازم از جمله: وزارت ارتباطات، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، صداوسیما، مطبوعات، تریبون های مختلف را در اختیار داریم که با بهره گیری درست از این ابزارها می توانیم به حل مشکلات برسیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با تاکید بر لزوم اهتمام جدی مسؤولان برای حل مشکلات اقتصادی، تمامی دستگاه های اجرایی و مسؤولان بخش های مختلف را به هماهنگی هر چه بیشتر در این جهت توصیه کرد و اظهار داشت: در کنار هماهنگی، همدلی و جدیت مسؤولان، مردم هم باید همراهی و حمایت کنند تا مشکلات حل شود؛ اگر مسؤولان بتوانند اعتماد مردم را جلب کنند حل مشکلات آسان تر خواهد شد.

این مرجع تقلید تأکید کرد: ملت ما مردمانی مقاوم و پایدار هستند و سال ها تحت فشار اقتصادی و تحریم های بی نظیر دشمنان مقاومت کردند و دشمنان هم به خوبی می دانند غلبه بر این ملت آسان نیست، جالب این که در بسیاری از عرصه ها بر خلاف تصور دشمنان به جای عقب گرد ملت و نظام اسلامی ما پیشرفت کرده است.
وی در ادامه به ماهیت جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: ما جمهوری اسلامی هستیم، هم جمهوری و اسلامی و باید هر دو جنبه را حفظ و تقویت و تکمیل کنیم؛ در تمامی عرصه ها از جمله ارتباطات، صدا و سیما، آموزش و پرورش و دانشگاه باید جنبۀ های مذهبی و دینی رعایت شود؛ آنچه عامل اقتدار ما در برابر دشمنان شده همین دو عامل حضور مردم و عنصر ایمان و اعتقاد آنان بوده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز کرد: اگر در زرادخانه های دشمنان توپ و تانک و سلاح های آنچنانی پیدا می شود، ما چیزی به نام اعتقاد به جهاد، شهادت و ولایت داریم و با اتکا بر همین عناصر می توانیم دشمن را شکست دهیم و تاکید می کنیم که نباید این سلاح به هیچ وجه کند شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد با همت مسؤولان و همکاری همه مردم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی هر چه سریعتر شرایط کشور عادی و زمینه بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی و حوزه ها و رونق مجدد و بیش از پیش علمی کشور فراهم شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین نسبت به موقعیت ویژه فرهنگی، علمی و دینی شهر مقدس قم نکات مهمی را بیان کرد و اظهار داشت: قم خاستگاه انقلاب و پایگاه فقاهت و مرجعیت و شهری مذهبی و متعلق به تمام جهان اسلام و تشیع است و باید به این شهر توجه ویژه ای شود.

عیسی زارع پور نیز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از برنامه های خود در وزارت خانه ارتباطات گفت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین