۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
کد خبر: ۶۹۶۴۷۸
پ
تولیت حوزه علمیه کنگاور تأکید کرد؛
کرمانشاه ـ آیت الله میریونسی گفت: دشمن می خواهد که علما و روحانیون ما به سمت سکولاریسم سوق داده شوند که این نیرنگی استکباری واستعماری است که نباید اجازه داد که عملی شود. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، آیت الله سیدعباس میریونسی امروز در دیدار جمعی از روحانیون، طلاب و حوزویان اهل تشیع و اهل سنت استان کرمانشاه اظهار داشت: حوزه های علمیه اهل سنت و اهل تشیع در طول تاریخ اسلام مأموا و مأمن بسیاری از دل باختگان دین رسول اکرم(ص) بوده اند و نیز  بسیاری از علمای دین در همین حوزه های علمیه در جهان اسلام درخشیده اند.

این عالم برجسته کرمانشاهی ادامه داد: بنابراین مدیریت در حوزه های علمیه نه تنها وظیفه ای سنگین بر دوش هر یک از ماست، بلکه باید حوزه ها و مدارس دینی را از دسترسی بسیاری از انحرافات که ساخته دشمنان دین خداست، حفظ کنیم.

لزوم جلوگیری از نفوذ سکولاریسم به حوزه های علمیه

آیت الله میریونسی اظهار کرد: تلاش های دشمنان برای نفوذ در بین علمای دین به شکل باورهای سکولاریسیم و... خود را نشان می دهد، دشمن می خواهد که علما و روحانیون ما به سمت سکولاریسم سوق داده شوند که این نیرنگی استکباری و استعماری است که نباید اجازه داد که عملی شود.

تولیت حوزه علمیه کنگاور با اشاره به اینکه همه مسلمانان یک خدا، یک کتاب و یک رسول دارند، عنوان کرد: مشترکات بین مذاهب اسلامی به حتی فراوان است که اختلاف سلیقه ها و اختلاف نظرها محلی از اعراب ندارد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: مساله دیگری که همواره مورد تاکید دلسوزان و علما دین اسلام بوده، بحث تعام و همگرایی بین حوزه های علمیه علمیه اهل سنت و اهل تشیع است، باید با افزایش ارتباط بین طلاب دینی از هر دو مذهب مانع از شکل گیری فرقه های خودساخته و بی پایه و اساس در جهان اسلام شویم.

جهان اسلام گرفتار فتوای برخی از علمای بی بصیرت

آیت الله میریونسی با انتقاد از تفسیر به رای برخی از علمای دین از اسلام، اظهار داشت: متاسفانه فتواهای بسیاری از علمانماهای دین باعث شعله ور شدن اخلاف بین برادران دینی شده است، این علما با این بی تدبیری خود رسما در خدمت سرویس های جاسوسی بیگانه هستند.

تولیت حوزه علمیه کنگاور خاطرنشان کرد: نباید جهان اسلام با یک فتوای بی پایه و اساس اینگونه در مسیر خون و خونریزی قرار بگیرد، بی شک هر عالم مسلمانی که علیه دیگر مسلمانان فتوای جهاد و جنگ می دهد نه تنها نمی توان وی را در زمره مسلمین دانست، بلکه او خود فرزند شیطان است./1400/پ210/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین