۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
کد خبر: ۷۱۶۵۲۹
پ
در ادامه سریال خشکاندن درختان کهنسال در تهران؛ ۹ اصله درخت با بُن ۹۰ سانت در خیابان کاج منطقه ۶ از سوی مالک در سال ۹۷ خشکانده شده و حالا معاون خدمات شهری منطقه ۶ از احتمال صدور جریمه ۳ میلیارد تومانی برای فرد متخلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از  خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ خشکاندن درختان تنومند در پایتخت توسط برخی از مالکان برای برخورداری از جلوه بهتری از نمای ساختمانشان این روزها در تهران به رویه تبدیل شده و این در حالیست که مدیریت شهری تهران بر برخورد بر این موارد تأکید دارد.

در همین ارتباط سید علی موسوی، معاون خدمات شهری منطقه 6 حدود 3 ماه پیش در مصاحبه‌ای با اشاره به خشک شدن 9 اصله درخت در مقابل پلاک 79 در خیابان کاج جنوبی گفته بود که برابر آرای صادره کمیسیون ماده 7 در سال‌های 97 تا اسفند 1400 و محرز شدن قصور و تخلف مالک در خشکاندن درختان مقابل ملک در حال ساخت، مالک ملزم به پرداخت جریمه و غرس نهال شد.

بر اساس این آرا و با توجه به خطر‌ساز بودن سقوط درختان خشک در سطح معابر شهری و وزش تندبادهای شدید در سال جاری که منجر به سقوط شاخه‌های خشک شد برای حفاظت از  جان و مال شهروندان و جلوگیری از بروز حوادث غیرقابل پیش بینی، در فاز اول نسبت به "سربرداری" درختان با نصب بنر اقدام شد همچنین در فاز دوم برای کاشت نهال و اجرای کامل رای باید نسبت به جمع‌آوری تنه درختان اقدام شود و در چند روز آینده کاشت درخت "روت بال" جایگزین، انجام خواهد شد.

به گفته معاون خدمات شهری منطقه 6 با توجه به آرای موجود در سوابق، خشک شدن درختان، مربوط به قبل از سال 97 است.

همچنین معاون خدمات شهری منطقه 6 در مصاحبه امروز خود با تسنیم درباره جزئیات بیشتر این مسئله و رای کمیسیون ماده 7  گفت: در سال 94 پروانه ساختمانی صادر و در سال 96 احداث ساختمان در خیابان کاج جنوبی به اتمام می‌رسد که با توجه خشکاندن درختان با بُن 90 سانت در 3 بازه زمانی از سوی کمیسیون ماده 7 رای صادر شده که آخرین رای صادر شده مربوط به اسفند سال 1400 است.

وی با اشاره به ارسال مجدد پرونده خشکاندن 9 اصله درخت در خیابان کاج جنوبی به کمیسیون ماده 7 تصریح کرد: براساس آخرین رای صادره، مبلغ 540 میلیون تومان جریمه نقدی به علاوه تحویل 120 نهال به شهرداری منطقه در نظر گرفته شده است.

معاون خدمات شهری منطقه 6 با اشاره به کاشت 9 نهال در محل خشکاندن درختان گفت: این مسئله نیز انجام شده است.

وی گفت: قطعاً با ارسال مجدد پرونده خشکاندن 9 اصله درخت در خیابان کاج جنوبی، مالک ساختمان 4 تا 5 برابر جریمه نقدی خواهد شد.

شهرداری تهران , شهرداری تهران ,

به گزارش تسنیم؛ چندی پیش نیز 13 اصله درخت در خیابان ولیعصر( عج) توسط مالک ساختمان جهت جلوه بهتره نمای ساختمانش خشکانده شده بود که در ادامه با ورود داستانی و پیگیری شورای شهر تهران مالک به پرداخت 117 میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد همچنین در پرونده دیگری، فردی در محدوده باغ فردوس در خیابان ولیعصر(عج) اقدام به خشک کردن درختان برای بهتر دیده شدن نمای ساختمان خود کرده بود که این موضوع نیز در دست بررسی شورای شهر تهران قرار دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین