۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
کد خبر: ۷۱۷۲۵۲
دستور ویژه رئیس‌جمهور به وزیر جهاد کشاورزی؛

دست دلال‌ها از معیشت مردم قطع شود

دست دلال‌ها از معیشت مردم قطع شود
وزیر جهاد کشاورزی از دستور ویژه رییس‌جمهور به این وزارتخانه خبر داد و گفت: آیت‌الله رئیسی تاکید کرد که دست دلال‌ها از سفره و معیشت مردم قطع شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه نشست هیئت دولت گفت: دو روز پیش رئیس‌جمهور در وزارت جهاد حاضر شدند و گزارشی از فعالیت‌های اخیر این وزاتخانه به ایشان داده شد.

وزیر جهاد کشاورزی از دستور ویژه رئیس‌جمهور به این وزارتخانه خبر داد و گفت: خط مشی‌هایی توسط رئیس‌جمهور در دیدار اخیر تعیین شده که محوری‌ترین آن تامین پایدار غذای باکیفیت، سالم، ارزان و با منشاء داخلی بود.

ساداتی نژاد عنوان کرد: در این دستور بازرگانی و تنظیم بازار وجود دارد، علاوه بر آن ایشان تاکید دارند مردم ما باید بتوانند از غذای سالم و ارزانی  استفاده کنند و هم دست دلال‌ها از سفره و معیشت مردم قطع شود.

وی افزود: تامین پایدار غذای باکیفیت منشاء داخلی هم دارد یعنی از تولید داخل حمایت می‌کنیم. از ابتدای دولت طبق تاکیدات مقام معظم رهبری برنامه ما  حمایت از تولید داخل بوده است.

ساداتی نژاد گفت: در حوزه وزارت جهاد نیز با کشاورزی قراردادی شروع کردیم و با خرید تضمینی یعنی افزایش قیمت خرید تضمینی و کاهش قیمت کود ادامه دادیم.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: نتیجه این کار این است که ما امسال از مرز هفت میلیون تن گندم گذشتیم و شرایط مطلوبی در زمینه تولید گندم داریم و نتیجه این اتفاقات مثبت را در سال زراعی آینده خواهیم دید و در زمینه گندم به خودکفایی خواهیم رسید.

وی اشاره کرد: ما در سال‌های گذشته نیز به خودکفایی رسیده بودیم ولی این حرکت سینوسی بود اما نگاه ما در وزارت جهاد کشاورزی در آینده، پایداری در خودکفایی گندم است.

ساداتی‌نژاد در پایان افزود: ما حدود 9 میلیون تن گندم خبازی نیاز داریم و به همین دلیل پایداری در خودکفایی لازم و ضروری است.

ارسال نظرات