۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
کد خبر: ۷۱۷۵۱۸
قالیباف:

هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع افزایش توان بازدارندگی ایران شود

هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع افزایش توان بازدارندگی ایران شود
رئیس مجلس گفت: قابلیت بازدارندگی و توان دفاعی ما جوشیده از فکر و توان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از افزایش مستمر قدرت بازدارندگی و تقویت توان دفاعی کشور شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز (یکشنبه 30 مرداد) مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت روز جهانی مساجد گفت: مسجد در دین اسلام انسان ساز و جامعه پرداز است.

قالیباف افزود: اجتماع مومنان به خودی خود منشا خیر است و مسجد مکانی است که در آن اجتماع مومنان بر مبنای دعای خیر شکل می گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اگر ما مسجد را به عنوان مقر فرماندهی اجتماعی و فرهنگی در جامعه اسلامی و نماد ظهور مردم‌باوری در نظام اسلامی تعریف کنیم، ضروری است در نگاه خود نسبت به نقش فرهنگی مسجد در جامعه بازنگری انجام دهیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تهی کردن مسجد از تقلیل مسجد به مکانی برای عبادت و تهی کردن این مکان مقدس از نقش اجتماعی آن، ظلم به آموزه های پیامبر گرامی اسلام است که حکومت اسلامی را برمحور مسجد اداره می کردند.

قالیباف گفت: در سال های مبارزات انقلابی مساجد نقش محوری در بسیج مردم علیه نظام شاهنشاهی ایفا کردند و درسال های دفاع مقدس نیز مساجد نقش محوری در بسیج نیروها علیه دشمن داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: امروز هم با توجه به تغییر ماموریت ها و ظهور جبهه های جدید مبارزه، نیازمند بازتعریف نقش مساجد هستیم و باید در این مسیر از تجربه مساجدی که در سراسر کشور توانسته اند محور حرکت‌های جهادی، تربیتی، محرومیت زدایی، خیریه، توانمندسازی و سایر فعالیت‌های اجتماعی قرار گیرند، به بهترین شکل استفاده کنیم.

قالیباف در ادامه گفت: پیشاپیش فرا رسیدن روز صنایع دفاعی کشور را به ملت ایران، تمام مجاهدان سرافرازان نیروهای مسلح به خصوص متخصصان وزارت دفاع و سایر تلاش گران حوزه صنایع دفاعی تبریک می گویم و یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت دفاعی کشور را گرامی می‌دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قابلیت بازدارندگی و توان دفاعی کشورمان بومی و جوشیده از فکر و توان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از افزایش مستمر قدرت بازدارندگی ایران و تقویت توان دفاعی کشور شود.

وی ادامه داد: دستاوردهای غرورآفرین صنعت دفاعی کشور علاوه بر آنکه نمادی از شکست سیاست‌های تحریمی دشمنان ایران اسلامی است، به روشنی نشان می‌دهد اگر به جوانان متخصص کشور اعتماد کنیم، می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم و قله‌های پیشرفت را فتح کنیم.

قالیباف با بیان اینکه صنعت دفاعی کشور در حال حاضر سه ویژگی مهم و راهبردی را با هم ترکیب کرده است، در تشریح این ویژگی‌ها اظهار کرد: اولین ویژگی این است که صنعت دفاعی کشور به یک صنعت پیشران تبدیل شده که همزمان با خود سایر رشته‌های علمی به ویژه فنی و مهندسی را توسعه می‌دهد. دوم اینکه با تأمین نیازمندی‌های نیروهای مسلح و ایجاد برتری فناورانه، نقش مهمی در قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایجاد می‌کند و سومین ویژگی آن است که با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.

عباس قاسم پور
ارسال نظرات