۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷
کد خبر: ۷۱۷۵۷۹
امام جمعه موقت شهرستان جوانرود:

روحانیت در روزگار فتنه نیازمند اخلاص و صداقت است

روحانیت در روزگار فتنه نیازمند اخلاص و صداقت است
کرمانشاه ـ ماموستا حسامی گفت: برای یکی روحانی و پرچمدار دین محمدی بزرگترین ویژگی اخلاص است، روحانی که بخواهد در روزگار فتنه خود را نگه دارد نیازمند اخلاص و صداقت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، مراسم گرامیداشت روز مسجد و تجلیل از پرچمداران محراب و کارگزاران مساجد با حضور سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه، مدیران و مسئولان محلی و نیز روحانیون شهرستان جوانرود در مسجد جامع شهر برگزار شد.

ماموستا ملامحمدعزیز حسامی در این مراسم اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن می فرماید: «خود را از فتنه ها و فتنه ای نگه دارید که صرفا دامنگیر ستمکاران شما نمی شود و بدانید که خداوند شدیدالعقاب و سختگیر است».

امام جمعه موقت شهرستان جوانرود گفت: مسلم است که فتنه در تمام عرصه ها وجود دارد و مساجد نیز در معرض فتنه هستند که نمونه بارز آن فتنه مسجد ضرار در دوران رسول اکرم (ص) است.

این عالم اهل سنت ادامه داد: حرکت کردن در زمان فتنه اندیشه و درایت می طلبد و حضرت علی در این باره می فرمایند که در روزگار فتنه همچون بچه شتری باشید که نه پشتی دارد که سواری بدهد و نه پستانی دارد که او را بدوشند، حرکت کردن در زمان فتنه حکم، عقل و اعتصام به حبل الله را می طلبد.

ماموستا حسامی بیان داشت: از ضرورت وحدت چه بگوییم که تمام دین ما وحدت است و اصلی ترین اصل در شریعت محمدی (ص)، برادری و وحدت است.

امام جمعه موقت شهرستان جوانرود اظهار داشت: پیامبر (ص) در اولین قدم در میان مردم مدینه مسجد را ساخت تا محلی برای الفت و تعامل میان مسلمان باشد و اولین اقدام پس از آن تلاش برای ایجاد برادری و وحدت بین مسلمین بود.

وی با اشاره به اینکه دستورات اکید قرآن به وحدت و برادری امری روشن است، عنوان کرد: وحدت با اهل کتاب که قرآن به صراحت به ما دستور می دهد آن هم امری است برای ایجاد وحدت در میان جامعه.

ماموستا حسامی با اشاره به اینکه سیره پیامبر در رفتار با منافقان و پست ترین افراد، بزرگترین درس برای ماست، افزود: ویژگی امت رسول الله همین میانه روی است در تمام امور، حتی در عبادات که افراط در عبادات مذموم و ناپسند شمرده شده است.

امام جمعه موقت شهرستان جوانرود گفت: برخلاف دیگر ادیان که معابد دور از جامعه و مردم و شهرها ساخته می شوند، در اسلام مساجد در قلب شهرها و در میان مردم ساخته می شوند.

این عالم اهل سنت تاکید کرد: اما برای یکی روحانی و پرچمدار دین محمدی بزرگترین ویژگی اخلاص و خلوص نیت است، روحانی که بخواهد در روزگار فتنه خود را نگه دارد نیازمند اخلاص و صداقت است.

ماموستا حسامی بیان داشت: ضرورت امروز مسلمانان دقت در فضای مجازی و نظارت کامل بر فضای مجازی از طرف تمام ارگان ها و دوایر دولتی است و باید بخش هایی همانند پلیس فتا برای حفظ فضای اجتماعی بسیج شوند.

امام جمعه موقت شهرستان جوانرود گفت: ارتباط ما با فعالین مجازی باید به گونه ای باشد که بتوانیم آنها را به سمت خود سوق دهیم و نیز فرصت بسیار مناسبی برای روحانیون ایجاد شده است که فضای مجازی که خود تهدیدی است را به فرصتی مغتنم برای کار تبلیغ دین و اسلام تبدیل کنیم لذا لازم است فعالیت علما و خطبا در فضای مجازی منسجم و هماهنگ باشد.

ماموستا حسامی در پایان سخنان خود خاطرنشان ساخت: رابطه روحانیون با اقشار تحصیل کرده و جوانان و نیز تلاش برای عقب نماندن از فضای مجازی و تکنولوژی امری ضروری و حیاتی است./1400/

ارسال نظرات