۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۷۲۰۱۰۴
پ
سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه:
کرمانشاه ـ حجت الاسلام منتظری گفت: جریان نفوذ به دنبال است که تمام ارزش ها و دستاوردهای دینی را از ما بگیرد و ما را بی هویت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در استان کرمانشاه، حجت الاسلام حسن منتظری امروز در گردهمایی روحانیون و طلاب بسیجی اهل سنت کرمانشاه که به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت مرکز اسلامی استان کرمانشاه در قرارگاه شهید کاظمی برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: در این هفته که ما آن را گرامی می داریم، یاد رشادت ها و شهامت و ایثارگری های رزمندگان و فرزندان دلیر این ملت را باید پاس بداریم.

حجت الاسلام منتظری گفت: علاوه بر این باید تجربه های دفاع مقدس را سرلوحه قرار دهیم زیرا که 8 سال دفاع مقدس دانشگاه بسیار عظیمی برای ملت ایران بود.

وی تصریح کرد: تجربه ها و مدیریت های کلانی که در ایام جنگ توسط همین جوان های عزیزی که امروز پا به سن گذاشته اند برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و برای وحدت و برای ایمان مردم و برای خودباوری و اطاعت از رهبری ضروری و حیاتی است.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه در ادامه عنوان داشت: در واقع رزمندگان و دلیرمردان در ایام جنگ و دفاع مقدس به حق آن معادلات نظامی که دشمنان اسلام برای اینکه انقلاب نوپا در اتاق های جنگ خود ترسیم کرده بودند را با ایثار و فداکاریهای خویش  از بین ببرند.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: شاید اولین مسئله ای که دشمنان هرگز بدان فکر نمی کردند، مسئله ایمان و معنویتی بود که در جبهه ها حاکم بود، جبهه شهدایی همانند شهید کاظمی ها، همت ها، قاسم سلیمانی ها را تربیت کرد.

این استاد حوزه علمیه عنوان داشت: دشمن و استکبار جهانی با ابزار نظامی آمده بود برای اینکه به طریقی این نظام را از بین ببرند، اما چه شد که ورق برگشت؟ و آن ایمان و فداکاری رزمندگان اسلام بود.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: هر زمان که توجه مان به خدا، قرآن و اهل بیت علیهم السلام باشد، پیروزی ما در برابر دشمنان چشمگیر و حتمی است.

وی با اشاره به اینکه از برکات جنگ که در این مقطع زمانی می تواند الگو باشد، مردمی بودن آن بود، افزود: پشتوانه این حرکت رزمندگان خانواده هایی بودند که آن پشتوانه پشت جبهه را داشتند یعنی خود مادران فرزندان خود را روانه جبهه می کردند و نیز مردم هرآنچه داشتند را برای جبهه اهدا می کردند که این فرهنگ ایثار و مردمی بودن بسیار ارزشمند بود.

حجت الاسلام منتظری تصریح کرد: جوانان مدیریت جنگ را بر عهده گرفتند و بسیار خوب هم از این عهده این مسئولیت برآمدند.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ مستمر است و روحیه جهادی ما باید این باشد که آماده شهادت، فداکاری و ایثار باشیم و لذا رهبر معظم انقلاب اسلامی همیشه به میدان دادن به جوانان تاکیدات فراوانی دارند.

این استاد حوزه علمیه یادآور شد: ما باید با خودباوری خود سعی کنیم که به دنبال غربی ها نباشیم و این را جوانان کشور می توانند به سرانجام برسانند.

حجت الاسلام منتظری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توطئه های جهان اسلام و حمایت آنها از جریان های دین ستیز، گفت: نتیجه و کار داعش این بود که مسلمان مسلمان را بکشد و از اسلام تعریفی تحریف شده داشته باشد.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: اگر روحیه جهادی امروز بر مسئولین مان حاکم باشد ما دیگر در کشور اختلاس چند هزار میلیاردی نخواهیم داشت، اگر روحیه فداکاری که در جوانان است در مسئولان نیز باشد خیلی از موانع و مشکلات را نداشتیم.

وی در ادامه به معضلات و آسیب های فضای مجازی اشاره کرد و بیان داشت: بلایی که فضای مجازی امروز به سر ما آورده است برای این می باشد که وضعیت ما را دگرگون کند، باید هوشیار باشیم که صدای پای دشمنان تا پشت در خانه های ما بلکه به درون خانواده های ما آمده است.

حجت الاسلام منتظری جریان به جریان نفوذ در کشور اشاره کرد و گفت: جریان نفوذ به دنبال است که تمام ارزش ها و دستاوردهای دینی را از ما بگیرد و ما را بی هویت کند و مسائلی که اتفاق می افتد، معلول همین است. جریان نفوذ به دنبال تغییر سبک زندگی ماست تا غیرت دینی ما را از بین ببرد.

سرپرست مرکز اسلامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه حجاب جزء لاینفک دین اسلام  است، خاطرنشان کرد: اصل حجاب که یک مسئله دینی و واجب است نباید امروز دست آویز برخی از اقدامات باشد و باید توجه داشته باشیم که مدیریت صحنه دست کیست؟ این وظیفه دینی ماست که حق را از باطل تشخیص دهیم.

وی افزود: فرزندان و جوانان ما مخلصانه به جبهه های جنگ رفتند و خونشان در راه خدا ریخته شد، خداوند به این خون ارزش می دهد بنابراین ما به پاس خون این شهدای عزیز کاری نکنیم که دشمن شاد کن شویم، برای حفظ ارزش های دینی که خون این عزیزان ریخته شده است باید حافظ خون شهدا باشیم.

حجت الاسلام منتظری در پایان سخنان خود تاکید کرد: خداوند وعده داده است که هر کسی خدا را یاری کند خدا او را حتما یاری خواهد کرد، لذا باید وظیفه خود را در جایگاه دینی و تبلیغی بدانیم و خدایی ناکرده آب در آسیاب دشمن نریزیم./1400/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین