۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
کد خبر: ۷۳۰۰۸۱
پ
نتایج نظرسنجی درباره سریال سقوط؛
۶۲ درصد از بینندگان سریال اعلام کردند با تماشای این سریال یاد رشادت‌های سردارشهید حاج قاسم سلیمانی برایشان زنده شده است.

«ایسپا» مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران سنجش نظرات کاربران درباره سریال سقوط را به صورت تلفنی و با مشارکت بیش از هزار نفر از سراسر کشور انجام داد.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا، 62 درصد از مخاطبان سریال سقوط اعلام کردند با تماشای این سریال یاد مبارزات، رشادت‌ها و فداکاری‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برایشان زنده شده است.

در حالی حدود 60 درصد کاربران اعلام کردند سریال «سقوط» را تماشا کرده‌اند که 32 درصد از پاسخگویان گفته‌اند تا پیش از پخش سریال «سقوط» هیچ محصول فرهنگی اعم از فیلم، سریال و کتاب راجع به داعش ندیده و نخوانده بودند.

81 درصد از تماشاچیان، موضوع سریال را مقابله با داعش و نجات مردم از دست داعش اعلام کرده‌اند. همچنین «قدرت ایران و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور و حفظ امنیت ایران» محورهای بعدی پاسخ مردم در خصوص سریال عنوان شده‌ است.

66 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، تصویر ارائه شده از داعش در این مجموعه را منطبق با واقعیت دانسته‌اند؛ همچنین 49 درصد بینندگان  اعلام کرده‌اند که با تماشای «سقوط» شناخت شان از داعش بیشتر شده و 69درصد پاسخگویان نیز گفته‌اند پس از تماشای سریال، احساس نفرت و انزجارشان از داعش بیشتر شده است. 

براساس این نظرسنجی، 75 درصد کاربران اعلام کردند که تماشای این سریال، شناخت حقیقی‌شان از رفتار داعش با زنان را به میزان زیاد و خیلی زیاد افزایش داده و 64 درصد نیز از افزایش اطلاعات خود در خصوص مبارزه نیروهای امنیتی کشور با داعش پس از تماشای این سریال گفته‌اند.

لازم به ذکر است، «جذابیت موضوعی، کیفیت ساخت و استمرار در انتشار قسمت‌های سریال سقوط» از نظر کاربران به ترتیب با 88، 87  و 92 درصد «خوب و خیلی خوب» ارزیابی شده است.

در مورد حواشی پیرامون این سریال و مخالفت صداوسیما با پخش آن، اشاره و نظرات مردم اخذ شد که بر این اساس، 91درصد مخاطبان گفته‌اند این سریال مشکلی برای پخش نداشت و «باید» پخش می‌شد!

همچنین از کاربران سوال شده «تا چه اندازه تمایل دارید فیلم یا سریال‌هایی با محتوای مشابه سریال سقوط تولید شود؟» 57درصد از مخاطبان گزینه زیاد و خیلی زیاد را انتخاب کرده‌اند.

شایان ذکر است 77 درصد پاسخگویان به این نظرسنجی متاهل،  71درصد دارای تحصیلات عالی و 70درصد نیز در گروه سنی 30 تا 49 سال قرار داشتند.

سریال «سقوط» تا قسمت هفتم منتشر شده و امروز قسمت جدید‌ آن به شبکه نمایش‌خانگی می‌آید.

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین