۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
کد خبر: ۷۳۰۹۸۱
پ
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: برای ۳۰۰ هزار خانه خالی، برگ تشخیص و مطالبه صادر و به مالکان آن‌ها ابلاغ شده و چنانچه این مودیان پس از اخطار اول و دوم مالیات ابلاغ شده را پرداخت نکنند، اقدام اجرایی و برداشت از حساب آن‌ها انجام خواهد شد.

داوود منظور در دومین روز اجلاس مدیران امور مالیاتی سراسر کشور در بندرعباس شناسایی ‌فرارهای مالیاتی بزرگ را مهم‌ترین سرفصل و اولویت سال آینده این سازمان ‌اعلام ‌کرد و اظهار داشت: کمیته‌ای‌از وزارت اطلاعات، پلیس امنیت اقتصادی و دادستانی‌های سراسر کشور در این زمینه با وزات امور اقتصادی و دارایی همکاری می‌کنند و مقرر است سال آینده 50 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی کشف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود انتقال پرونده مالیاتی صنایع و شرکت‌ها به استان‌های محل فعالیت ‌را یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان دانست و افزود:‌ در سال جاری 2600 ‌پرونده مالیاتی به ارزش 5600 میلیارد تومان و ارزش افزوده 8600 میلیارد تومان به استان‌ها منتقل شده است.

منظور با بیان اینکه برخی پرونده‌های مالیاتی چند‌استانی است که استان رسیدگی‌کننده باید سهم سایر استان‌های سهیم را محاسبه و پرداخت کند و ادامه داد: شرکت نفت فلات قاره ‌مشمول این وضعیت است و ‌اداره‌کل امور مالیاتی بوشهرباید سهم هرمزگان را از این مالیات پرداخت کند و چنانچه استان‌ها از اجرای این دستور خودداری کنند، پرونده مالیاتی به تهران منتقل و سهم هر استان جداگانه احصا و پرداخت خواهدشد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه تاکنون اطلاعات هویتی مالکان 140 هزار خانه لوکس مشمول مالیات در کشور شناسایی و روند وصول مالیات از آنان آغاز شده است، تصریح کرد: ‌این رقم یک دهم تعداد واقعی خانه‌های لوکس است که انتظار می‌رود با همکاری شهرداری‌ها و به‌ویژه شهرداری تهران، سال آینده این رقم به شناسایی یک میلیون خانه لوکس افزایش پیدا کند، خانه‌های خالی و خودروهای گرانقیمت نیز از دیگر مواردی هستند که روند وصول مالیات از آن‌ها نتیجه بخش بوده و برای 300 هزار خانه خالی، برگ تشخیص و مطالبه صادر و به مالکان آن‌ها ابلاغ شده و چنانچه این مودیان پس از اخطار اول و دوم مالیات ابلاغ شده را پرداخت نکنند، اقدام اجرایی و برداشت از حساب آن‌ها انجام خواهد شد.

منظور متذکرشد: رقم مالیات سه مورد یادشده (خانه، خودروی لوکس و منازل خالی) در مقایسه با مجموع مالیات کشور چندان زیاد نیست ولی از نظر حیثیتی مهم بوده که ادارات کل امور مالیاتی باید با جدیت آن‌ها را پیگیری کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین