۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۷۳۵۷۶۴
پ
رئیس پلیس فتا پایتخت از برخورد پلیس با فروشندگان غیرمجاز دارو در فضای مجازی ظرف هفته گذشته خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار کرد: در راستای مبارزه با فروشندگان غیرمجاز دارو در فضای مجازی و طی رصد‌های اطلاعاتی از ارتباطات چرخه توزیع غیرمجاز دارو توسط مجرمین و بکارگیری اقدامات فنی، تیم‌های متعددی که در قالب یک شبکه مرگ بار مسئولیت توزیع گسترده در سراسر کشور را داشتند شناسایی شدند.

وی با اشاره به فروش دارو توسط این شیادان در بازار‌های سیاه مجازی با قیمت‌های نجومی تصریح کرد: پلیس همه توان خود را برای برخورد قاطع با سودجویانی که در این شرایط با فرصت طلبی فقط به فکر منافع خود هستند گذاشته است، در این پرونده نیز کارشناسان پلیس فتا با اقدامات شبانه روزی و تلاش‌های بی وقفه، پس از تشریفات قضایی و شناسایی محل اختفای متهمین، موفق به دستگیری هر دو نفر مجرم شدند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی بیان کرد: در بررسی انبار غیرمجاز متعلق به این افراد بیش از بیست و دو میلیون عدد از دارو‌های کمیاب و نایاب که مورد نیاز روند درمانی بیماران بود کشف شد و در مجموع طی عملیات‌های متعدد پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در هفته گذشته چهار نفر در قالب دو تیم مجزا دستگیر و بیش از چهل و دو میلیون عدد داروی غیرمجاز کشف گردید.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه تعداد زیادی از این دارو‌ها در شرایط نامطلوب و غیراستاندارد نگهداری می‌شدند و یا تاریخ مصرف گذشته بودند افزود: مجرمین فرصت طلب فقط به فکر منفعت خود هستند و نه تنها مشکلات هموطنان بیمار کوچکترین اهمیتی برای آن‌ها ندارد بلکه با سوءاستفاده از هویت شهروندان اقدامات مجرمانه خود را پیش می‌برند، پلیس نیز بنا بر وظیفه ذاتی خود و مطابق قانون با افرادی که جان مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار می‌دهند برخورد خواهد کرد.

سرهنگ معظمی گودرزی به شهروندان توصیه کرد: به هشدار‌های پلیس توجه کنند و دارو‌های موردنیاز خود را از طریق مراکز درمانی مورد تایید و داروخانه‌های معتبر تهیه کنند و درصورت مشاهده هرگونه موضوع مشابه و موارد مشکوک از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir. با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین