۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸
کد خبر: ۷۴۲۷۷۱
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان:

هنر، ارزش آفرین و تعالی بخش جامعه است

هنر، ارزش آفرین و تعالی بخش جامعه است
اصفهان – ضابطی هنر در کشور را زنده و پویا و ماندگار دانست و گفت: هنر، ارزش آفرین و تعالی بخش جامعه است و این هنرمندان هستند که در جامعه اندیشه‌ سازی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، سعید ضابطی صبح امروز در آیین بازگشایی هنرستان هنر‌های زیبای پسران کاشان تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس را در سال تحصیلی جدید نوید بخش روز‌های خوب آینده دانست.

وی افزود: هفته دفاع مقدس یادآور ایثار، شجاعت، مقاومت، ایثارگری و جانفشانی نوجوانان و نوجوانان غیور ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس است.

ضابطی با اشاره به این که هنر در کشور زنده و پویا و ماندگار است، اظهار داشت: هنر، ارزش آفرین و تعالی بخش جامعه است و این هنرمندان هستند که در جامعه اندیشه سازی می‌کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان این مدرسه را یکی از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بالقوه و بالفعل شهرستان دانست و افزود: رسالت تولید آثار فاخر، اثرگذارو ارزشی را بر عهده دارد.

ضابطی با اشاره به اینکه حال جامعه زمانی خوب خواهد بود که حال هنرمند خوب باشد، تأکید کرد: هنر خوب و متعالی، هنری است که بتواند توسعه بشری و شهری را به دنبال داشته باشد.

وی با تقدیر از تلاش و زحمات مدیریت و معلمان هنرستان برای دایر کردن کلاس‌های هنرستان پسرانه هنر کاشان، لازمه پیشرفت را نگاه عاشقانه به ساحت هنر دانست و گفت: هنرجویان با استفاده از ذوق هنری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های اساتید و داشته‌های هنرمندان شهرستان در مسیر رشد و ارتقاء هنری دارالمؤمنین کاشان تلاش کنند.

شایان ذکر است، به مناسبت تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس دفاع مقدس و میز ادوات جنگی و دفاعی نیز در محل هنرستان هنر‌های زیبای پسران کاشان بر پا شد./۱۳۰۷/

ارسال نظرات