۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
کد خبر: ۷۴۹۹۷۴
امام جمعه شهر نودشه:

غزه در معرض بدترین بحران‌های بشری قرار گرفته است

غزه در معرض بدترین بحران‌های بشری قرار گرفته است
کرمانشاه ـ ماموستا مبارکشاهی گفت: غزه طی بیش از ۱۰۰ روز گذشته در معرض یکی از بدترین بحران‌های بشری جهان قرار گرفته است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، ماموستا ملااحمد مبارکشاهی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر نودشه در سخنانی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تا کنون 63 نفر از مردم غزه توسط صهیونیست ها به شهادت رسیده اند از این رو 29دی ماه در تقویم ایران به نام روز غزه نامگذاری شده است.

امام جمعه شهر نودشه گفت: غزه، سرزمینی فلسطینی که در ۷ دهه گذشته در برهه‌های زمانی مختلف تحت یورش و تجاوز رژیم صهیونیستی قرار داشته، همواره سرزمین باززایش و ترمیم و تقویت مقاومت فلسطین بوده است.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: رژیم کودک کش صهیونیستی کینه ای طولانی‌ نسبت به غزه دارد و سند این ادعا، خیزش غزه در قالب عملیات طوفان الاقصی در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی است؛ طوفانی که شکستی ترمیم‌ناپذیر را برای ساختارهای سیاسی، امنیت و نظامی رژیم صهیونیستی رقم زد و هیمنه شکست‌ناپذیری آن را فروریخت.

ماموستا مبارکشاهی افزود: غزه طی بیش از ۱۰۰ روز گذشته در معرض یکی از بدترین بحران‌های بشری جهان قرار گرفته است، زیرا این منطقه در این مدت شرایطی را تجربه کرده که پیشتر در هیچ کجای جهان رخ نداده و البته امید است که دیگر تکرار هم نشود.

امام جمعه شهر نودشه بیان داشت: شمار شهدای غزه در بیش از سه ماه تجاوز بی‌وقفه و محاصره کامل از سوی رژیم صهیونیستی از رقم ۲۴ هزار نفر عبور کرده است؛ در همین مدت بیش از ۶۰ هزار نفر از ساکنان غزه مجروح شده و حدود ۲ میلیون نفر از ساکنان آن را آواره کرده است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار کودک فلسطینی از هفتم اکتبر (پانزدهم مهر) تاکنون جان خود را بر اثر حملات رژیم صهیونیستی از دست داده‌اند؛ رقمی که از آمار تلفات کودکان در همه جنگ‌ها در سراسر جهان پیشی گرفته و مهر تاییدی بر واقعیت وقوع فاجعه‌ای تلخ و بی‌سابقه در غزه است.

ماموستا مبارکشاهی تصریح کرد: ساکنان غزه در حالی در بیش از سه ماه گذشته زیر فشار بمباران بی‌وقفه مقاومت کرده‌اند، که کشور‌های غربی به ‌ویژه مدعیان دروغین حقوق بشر و مروجان سیاست یک بام دو هوای حقوق بشری تمام قد در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده و آن را تحت حمایت تسلیحاتی، سیاسی، اطلاعاتی و روانی قرار دادند.

وی گفت: بیش از سه ماه از جنگ غزه گذشته است و بمباران مناطق مختلف این منطقه بی‌وقفه ادامه دارد و غیر نظامیان مکانی برای در امان بودن ندارند، فضایی برای عملیات‌های بشردوستانه در غزه وجود ندارد و بیمارستان‌ها عملا از بین رفته‌اند و کمبود مواد غذایی غیرنظامیان را دچار گرسنگی کرده است و همچنین سوخت، آب و دیگر منابع کاملا ناکافی هستند.

امام جمعه شهر نودشه اظهار کرد: اگرچه برخی ارزیابی‌ها از بروز قحطی قریب‌الوقوع در غزه حکایت دارند و تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس در این منطقه پشت سد کارشکنی‌های کشور‌های غربی و در راس آن آمریکا به بن‌بست خورده‌اند، اما زندگی در غزه همچنان جریان دارد.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: سایت خبری الجزیره به نقل از وزارت بهداشت غزه گزارش داده است که در 24 ساعت گذشته 163 فلسطینی بر اثر تداوم حملات اسرائیل به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند. بر اساس این گزارش، تلفن و اینترنت نیز برای هفتمین روز متوالی در نوار غزه قطع است.

وی افزود: بر اساس گزارش الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرده است که در 24 ساعت گذشته در درگیری با نیروهای حماس، 3 نظامی این ارتش کشته و 35 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

ماموستا مبارکشاهی عنوان کرد: دبیرکل سازمان ملل از بی‎تفاوتی جهان در قبال اوضاع غزه و عدم اقدام عملی برای توقف جنایات اسرائیل در غزه به شدت انتقاد کرد و روز گذشته در نشست «مجمع جهانی اقتصاد» اسرائیل قوانین بین‎المللی را نادیده گرفته و کنوانسیون‌های ژنو را زیر پا می‌گذارد و حتی منشور سازمان ملل را نقض می‌کند.

امام جمعه نودشه گفت: دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد که در حالی‌که غیرنظامیان به ‌ویژه زنان و کودکان کشته یا زخمی می‌شوند و در پی بمباران‌ها مجبور به ترک خانه‌های خود شده و از دسترسی به کمک‌های بشردوستانه محروم می‌مانند، جهان فقط نظاره‌گر است و هیچ کاری انجام نمی‌دهد.

ماموستا مبارکشاهی گفت: بی گمان اگر ایران و حوثی‌های یمن، کاری علیه اسرائیل جنایتکار انجام دهند، مستکبران به سرعت تحت عنوان دفاع از حقوق بشر وارد میدان می شوند، حمله می کنند، قطعنامه صادر می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه تروریستی در کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: در کرمان داعش کثیف با تحریک اسرائیل و آمریکا در در میان مردم عملیات انتحاری و تروریستی انجام می دهند و 30 نفر دانش آموز معصوم را شهید می کنند، اما آب از آب تکان نمی خورد، اینها فکر می کنند مردم چیزی نمی فهمند، همه ما امنیت را می خواهیم، امنیتی در خاورمیانه‌ نمانده، مسلمانان را می کشند و نابود می کنند اما کلمه ای از طرف هیچ کس در دنیا گفته نمی شود، اما چهار داعشی جاسوس اسرائیل کشته می شوند، مظلوم نمایی می کنند و فوری رسانه‌های استکبار شروع می کنند به تبلیغات به نفع خودشان./1400/

ارسال نظرات