۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۵
کد خبر: ۷۵۳۸۳۰

افزایش ۵۶ درصدی تردد مسافران نوروزی کربلا

افزایش ۵۶ درصدی تردد مسافران نوروزی کربلا
فرمانده مرزبانی کل کشور آخرین وضعیت امنیتی و همچنین تردد مسافران از مرز‌های کشور را تشریح کرد.
 
سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی فراجا که هم اکنون در ایلام حضور دارد در گفتگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت تردد در مرزهای کشور با تبریک سال نو و بهار قرآن اظهار داشت: در حال حاضر تمام امکانات برای تداوم امنیت مردم و مرزنشینان به کار گرفته شده و همه نیروها نیز در آماده باش هستند تا مردم بتوانند در آرامش و امنیت کامل از تعطیلات نوروزی استفاده کرده و در سفر به نقاط مختلف از مواهب خدادادی بهره مند شوند.
 
فرمانده مرزبانی کشور به وضعیت مرزهای مشترک با کشور عراق و استقبال زائران ایرانی برای حضور در عتبات عالیات پرداخت و تصریح کرد: تمهیدات لازم با کشور عراق برای حضور زائران ایرانی اندیشیده شده تا زائران به راحتی از مرزهای مشترک با کشور عراق تردد کنند.
 
وی گفت: در نقاط مرزی مشترک با کشور عراق در شلمچه، چذابه، مهران، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی با افزایش تعداد مسافران مواجه هستیم به طوری که افزایش ۵۶ درصدی تردد به سمت کشور عراق را در این روزها شاهد بودیم.
 
سردار گودرزی وضعیت مرز مهران را در حال حاضر شلوغ اما روان و بدون ایستایی تشریح کرد. وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس درخصوص مرز بازرگان و شلوغی تعداد مسافران گفت: در مرز ترکیه نیز افزایش تردد را داشته‌ایم اما در حال حاضر اگرچه مرز شلوغ است اما تردد مسافران ایستایی نبوده و به صورت روان در جریان است. فرمانده مرزبانی کشور درباره آخرین وضعیت امنیتی مرزهای کشور اعلام کرد: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی مرزبانان و استفاده از سیستم‌های اپتیکی، پهپادی و ریز پرنده‌ها امنیت پایداری را در مرزها شاهد هستیم.
 
وی به تلاش مرزبانان در راستای برخورد با قاچاق اشاره و خاطرنشان کرد: ماموران دریابانی هرمزگان روز گذشته در حوزه دریا تعداد زیادی انواع کالای قاچاق را کشف و ضبط کردند.
 
سردار گودرزی از روحیه پر نشاط مرزبانان برای خدمت به مردم و تامین امنیت مرزها خبر داد و گفت: در بازدیدی که ساعت ۱۲ روز گذشته از برجک کله قندی گروهان کنجانچم داشتیم تمام مرزبانان از سرباز گرفته تا درجه دار و فرمانده با روحیه و نشاط پای کار بوده و در تامین امنیت مردم نقش آفرینی می‌کنند.به گزارش فارس، روز گذشته اخباری مبنی بر ازدحام و شلوغی مسافران در مرزهای مهران و بازرگان منتشر شده بود.
ارسال نظرات