۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۹
کد خبر: ۷۵۳۸۴۶

فاصله طبقاتی در شأن جمهوری اسلامی نیست

فاصله طبقاتی در شأن جمهوری اسلامی نیست
امام جمعه بناب گفت: سیستم قضایی و اجرای عدالت در کشور با مشکلات عدیده مواجه است؛ فاصله طبقاتی در کشور روز بروز بیشتر می‌شود که اینها برازنده جمهوری اسلامی نیست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی با تبریک حلول سال نو و تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان و نوروز و سال جدید سعی کنیم بمعنای واقعی نوروز باشد، خودمان را نیز از نو بسازیم و از خداوند بخواهیم همزمان با تحول طبیعت خلقت ما را نیز متحول ساخته و عمر، زندگی و نسل مان را بابرکت نماید.
 
وی افزود: عید نوروز در حقیقت روز عبرت، بیداری و تنبّه است و باید از تحویل سال نو، رقم خوردن تاریخ، گردش ایام و تجدید طبیعت بی تفاوت عبور نکنیم و پند و عبرت بگیریم.
 
امام جمعه بناب با بیان اینکه هزاران شکر و سپاس بر ساحت ربوبی که چهل و ششمین بهار در زیر پرچم جمهوری اسلامی نصیب مان گردید، تصریح کرد: ایجاد و بقای جمهوری اسلامی یک معجزه الهی است و این در حالی است که تمام قدرت های زر و زور و نفاق و استکبار هر چه در توان داشتند در این مدت نور اسلام و ولایت را در این منطقه خاموش نمایند ولی الحمدلله برکات جمهوری اسلامی دنیا را فرا گرفته است.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه خطبه ها با اشاره به اینکه کسی مدعی نیست در درون کشور هیچ مشکلی وجود ندارد، بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز کراراً فرموده‌اند که در حوزه‌های مختلف عدالت، فرهنگ و اقتصاد عقب هستیم و این مشکلات از اول خلقت بوده و تا انقراض عالم وجود خواهد داشت و در صدر اسلام نیز با وجود شخص پیامبر مکرم اسلام و ائمه معصومین (ع) که مرتبط با مبدأ هستی بودند مشکلات متعددی در لایه‌های اسلام وجود داشت.
 
وی خاطرنشان کرد: این مشکلاتی که ما داریم همه ملت ها و انبیای الهی بمراتب بیشتر از ما داشتند، اما نقاط قوت و دستاوردهایی که نظام جمهوری اسلامی بدست آورده آنها نداشتند و خداوند در این برهه از زمان این نظام را به برکت اهلبیت، خون شهدا و صبر و استقامت شما مردم به اهل ایمان و ولایت ارمغان بخشیده است.
 
حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی ابراز امیدواری کرد: استکبار و تمام دشمنان این نظام به این باور رسیده اند که ابرقدرت منحصر بفرد آینده جهان جمهوری اسلامی است و برای همین علی‌الدوام بر طبل تحریم کوبیده و انواع جنگ ترکیبی راه انداخته‌اند و این خصیصه منحصر بفرد ملت ایران است که با این همه تحریم و تهدید و مشکلات این نظام را سرپا نگه داشته اند.
 
امام جمعه بناب به برخی مشکلات درون کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سیستم قضایی و اجرای عدالت در کشور با مشکلات عدیده مواجه است، عده‌ای با جرم‌های محرز و سنگین به راحتی و آزاد به تخلفات خود ادامه داده و احکام صادره را عملاً به سخره گرفته‌اند و قانون در مورد آنها اجرا نمی شود و هیچ مرجعی نیز جوابگو نیست؛ از طرفی خیل عظیمی با کمترین جرم‌هایی در زندان به سر می‌برند.
 
وی همچنین با ابراز گله مندی تاکید کرد: فاصله طبقاتی در کشور روز بروز بیشتر شده قشر ضعیف و محروم فقیرتر و لاغرتر می‌شوند که اینها در شأن و برازنده جمهوری اسلامی نیست و این چنین مشکلات درونی تهدید و خطر برای نظام و کشور است که مسئولین باید چاره اندیشی کنند.
 
باقری بنابی با اشاره به اینکه برخی نادان‌ها این مشکلات را به پای رهبری می‌اندازند، تشریح کرد: اینها اشتباه می کنند در حالی که مقام معظم رهبری در وقت خود همه راه حل مشکلات را نشان داده و حق رهبری را در هر برهه ادا نموده‌اند و مع الأسف مشکل در مجریان و کارگزاران کشور بوده است.
وحید نستوهی
ارسال نظرات