۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۴
کد خبر: ۷۵۴۴۱۳

برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی در روز قدس با ۵۰ دوربین

برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی در روز قدس با ۵۰ دوربین
با توجه به اهمیت و حساسیت تحولات فلسطین، شبکه‌های تلویزیونی تدارک ویژه‌ای را برای روز قدس امسال درنظر گرفته‌اند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، شبکه‌های تلویزیونی با همت مرکز تولید و فنی سیما و همکاری شبکه های سراسری، حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس را با بیش از 50 دوربین تلویزیونی و اختصاص 7 واحد سیار، 5 واحد خودرو SNG و 5 اویوست پوشش می‌دهد.

شبکه‌های تلویزیون حماسه حضور مردم ایران در تهران و نقاط مختلف کشور را از ساعت 9 صبح در قاب‌های متنوعی نمایش می‌دهند. دوربین‌های شبکه‌های یک، دو، قرآن، افق، امید، کودک، سلامت و تهران به ترتیب با استقرار در دانشگاه تهران، تقاطع ابوریحان و انقلاب، چهارراه ولیعصر (عج)، میدان انقلاب و ضلع شرقی میدان، ضلع غربی میدان انقلاب، میدان فلسطین و تقاطع انقلاب و فلسطین، راهپیمایی روز قدس را به تصویر می‌کشند.

همچنین پوشش راهپیمایی شهرستان‌های شهریار، ورامین و اسلامشهر از شبکه تهران پخش می‌شود. همچنین شبکه یک با استقرار در دانشگاه تهران، اقامه نماز جمعه و خطبه‌ها را پوشش می‌دهد و برنامه زنده «ساعت به وقت قدس» با تبیین مسائل فلسطین و جبهه مقاومت با حضور میهمانان و کارشناسان، قهرمانان ملی و گروه‌های سرود ساعت 19:30 پخش خواهد شد.

شبکه‌های سه و چهار نیز تصاویر حضور مردم در راهپیمایی روز قدس را به صورت چند قاب پخش می‌کنند. «نسیم آوا» ویژه برنامه روز قدس شبکه نسیم است که از ساعت 9 تا 11 صبح به پوشش زنده حضور مردم در راهپیمایی می‌پردازد.

گروه معارف شبکه تهران برنامه «لشگر قدس» ویژه راهپیمایی روز قدس را روی آنتن می‌برد. این برنامه از ساعت 9 صبح تا قبل از اذان ظهر و عصر تماشایی خواهد شد و قرار است مجریان و هنرمندان شبکه تهران با حضور در جایگاه اختصاصی این شبکه واقع در خیابان انقلاب تقاطع فلسطین در مسیر راهپیمایی، حماسه حضور مردم را به صورت زنده و مستقیم به تصویر بکشد.

همچنین پوشش گسترده راهپیمایی مردم شهرستان‌های استان تهران، بخشی دیگر از تدارک شبکه تهران سیما در روز قدس است. شبکه قرآن و معارف سیما علاوه بر تهیه و پخش ویژه برنامه و میان برنامه‌های مختلف، راهپیمایی پرشور مردم تهران را در چهارراه ولیعصر (عج) به صورت زنده و مستقیم پوشش می‌دهد.

همچنین مجریان شبکه قرآن و معارف سیما با حضور در بین اقشار مختلف مردم تصاویر زنده‌ای از حال و هوای این راهپیمایی باشکوه را مخابره خواهند کرد. حضور پر شور مردم به صورت زنده از شبکه جهانی جام‌جم نیز پوشش داده خواهد شد و گزارش‌های ارسالی خبرنگاران افتخاری شبکه، به روی آنتن خواهد رفت.

ارسال نظرات