۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۰
کد خبر: ۷۶۰۳۹۷

فراخوان حماس برای تشدید مقاومت ضد اشغالگران در کرانه باختری

فراخوان حماس برای تشدید مقاومت ضد اشغالگران در کرانه باختری
جنبش حماس با محکوم کردن جنایات سیستماتیک صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در کرانه باختری و قدس اشغالی هم‌زمان با جنگ نسل‌کشی ضد غزه، خواستار تشدید اشکال مقاومت ضد اشغالگران شد.

جنبش حماس فلسطین با صدور بیانیه‌ای یورش‌های وحشیانه‌ای که روز گذشته نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی انجام داده و خانه‌های فلسطینیان را در این مناطق تخریب کردند، محکوم و اعلام کرد که این جنایات، امتداد جنگ وحشیانه رژیم فاشیست صهیونیستی علیه ملت فلسطین و سرزمین ماست.

در بیانیه حماس به این منظور آمده است: مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی، تخریب منازل فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی را تشدید کرده‌اند و در طول تنها یک روز، 17 عملیات تخریب از جمله 11 خانه و تاسیسات در روستای ام الخیر در استان الخلیل به اضافه تخریب ده‌ها خانه و تاسیسات، طی روزهای گذشته در کرانه باختری انجام شده است. این جنایت صهیونیست‌ها در امتداد جنگ وحشیانه‌ای است که رژیم فاشیست صهیونیستی ضد ملت ما و سرزمینمان به راه انداخته است.

حماس افزود: رژیم اشغالگر به گسترش شهرک سازی‌ها در اراضی فلسطین ادامه می‌دهد و از حملات وحشیانه شهرک نشینان و تجاوزات آنها به روستاها و شهرهای فلسطینی در کرانه باختری حمایت می‌کند.

حماس در ادامه از مردم فلسطین در کرانه باختری و قدس خواست تا به مقابله با سیاست‌های جنایتکارانه رژیم اشغالگر ادامه بدهند ، در برابر تجاوزات گله‌های شهرک نشینان تروریست بایستند و وضعیت درگیری با این دشمن فاشیست را تا زمان نابودی آن و اخراج از همه اراضی و مقدسات فلسطین تشدید کنند.

این جنبش همچنین از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد خواست تا مسئولیت‌های خود را در قبال ملت فلسطین بر عهده گرفته و اقدامی فوری با همه امکانات موجود برای مجبور کردن رژیم جنایتکار صهیونیستی به توقف جنایت‌ها و تروریسم آن علیه مردم فلسطین انجام دهند.

این بیانیه حماس بعد از آن صادر شد که روز گذشته نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست یورش‌های وحشیانه‌ای به مناطق مختلف کرانه باختری انجام دادند.

یورش وحشیانه صهیونیست‌ها به کرانه باختری و تخریب منازل فلسطینیان

نیروهای رژیم اشغالگر با حمله به شهر جنین، کمپین گسترده‌ای از بازداشت‌ها به راه انداختند.

نظامیان صهیونیست همچنین در مناطق مختلف کرانه باختری دست به تخریب منازل و تاسیسات فلسطینی‌ها زدند.

در جریان یورش اشغالگران به جنین، درگیری‌های مسلحانه میان آنها با رزمندگان فلسطینی رخ داد.

نیروهای دشمن با حمله به روستای بیتللو در غرب شهر رام الله در کرانه باختری، با بلدوزر اقدام به تخریب چندین منزل کردند. آنها همچنین به منطقه شرقی شهر اریحا یورش برده و اقدام به تخریب خانه یک خانواده فلسطینی کردند.

صهیونیست‌ها همچنین 7 اتاق مسکونی، واحد بهداشت و یک اتاق مخصوص ژنراتور برق را در روستای ام الخیر در جنوب الخلیل تخریب کردند.

ابراهیم الهذالین، رئیس شورای این روستا اعلام کرد: بازگشت نیروهای اشغالگر به سیاست تخریب منازل فلسطینی‌ها، بازتاب روشنی از تصمیمات اخیر کابینه فاشیست این رژیم برای گسترش شهرک سازی‌ها و طرح الحاق کرانه باختری است که اخیراً «بزالل اسموتریچ» وزیر افراطی کابینه صهیونیستی درباره آن صحبت کرده است.

در قدس اشغالی هم منابع رسانه‌ای گزارش دادند که صهیونیست‌ها یک خانه را در شهر سلوان تخریب کردند.

اشغالگران صهیونیست هم‌زمان با جنگ نسل‌کشی که علیه غزه به‌راه انداخته‌اند، به‌شکل شبانه‌روزی حملات وحشیانه‌ای به مناطق مختلف کرانه باختری انجام می‌دهند و روزی نیست که خبری از درگیری رزمندگان فلسطینی با نیروهای دشمن در مناطق مختلف کرانه باختری و شهادت جوانان فلسطینی مخابره نشود.

از 7 اکتبر 2023 همزمان با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون حدود 550 فلسطینی در کرانه باختری به شهادت رسیده و 5200 نفر هم زخمی شده‌اند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات