۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۰
کد خبر: ۷۶۰۶۰۶

حمله صهیونیست‌ها به زنان و کودکان غزه با سگ‌های وحشی

حمله صهیونیست‌ها به زنان و کودکان غزه با سگ‌های وحشی
یک سازمان حقوق بشری اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی برای حمله به غیرنظامیان در نوار غزه اعم از زنان و کودکان و همچنین بازداشت شدگان، به شکل سیستماتیک از سگ‌های وحشی استفاده می‌کنند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه در گزارش جدید خود از جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در نوار غزه گزارش داد، تیم میدانی آن ده‌ها مورد را مستند کرده که نشان می‌دهد نیروهای اسرائیلی در جریان عملیات‌های نظامی خود در نوار غزه به ویژه هنگام حمله به خانه‌ها، بیمارستان‌ها و اردوگاه‌های آوارگان، از سگ‌های بزرگ پلیس استفاده می‌کنند.

استفاده سیستماتیک صهیونیست‌ها از سگ‌های وحشی برای حمله به مردم غزه

این سازمان حقوق بشری افزود: استفاده از سگ‌های پلیس توسط نیروهای اسرائیلی برای حمله به غیرنظامیان فلسطینی به اشکال مختلفی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال در برخی موارد نیروهای اسرائیلی دوربین‌های نظارتی را پشت این سگ‌ها نصب می‌کنند تا قبل از حمله به خانه‌ها، این سگ‌ها وارد آنجا شده و عملیات شناسایی انجام دهند. علاوه بر آن نیروهای اسرائیلی به شکل سیستماتیک و مکرر برای حمله به غیرنظامیان به شکل وحشیانه‌ای از این سگ‌ها استفاده می‌کنند که موجب وحشت غیرنظامیان می‌شوند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش اسرائیل هنگام یورش به خانه‌ها و اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی، به سگ‌ها دستور حمله به غیرنظامیان را می‌دهند و سپس فلسطینی‌های وحشت زده را مسخره می‌کنند. استفاده از سگ‌های وحشی هنگام حمله نیروهای اسرائیلی به خانه‌ها و اردوگاه‌های آوارگان در نوار غزه به یک روش سیستماتیک تبدیل شده است.

یک زن فلسطینی که مورد حمله سگ پلیس اسرائیل قرار گرفته بود، در این زمینه گفت که نیروهای اسرائیلی یک سگ وحشی را به سمت او هدایت کردند و او در نتیجه حمله این سگ به شدت زخمی شده است.

حاجه دولت عبدالله، زن 67 ساله فلسطینی است که نیروهای اشغالگر، زمانی که او در رخت خواب خود در حال استراحت بود، یک سگ را مامور حمله به وی کردند.

این زن فلسطینی گفت: از زمان شروع جنگ، بارها نیروهای دشمن به خانه‌ام حمله کرده‌اند و در نتیجه حمله سگ وحشی نیروهای صهیونیستی، دچار بریدگی، شکستگی و خونریزی شدید در اندام‌های خود شدم که با توجه به کمبود دارو و ویرانی بیمارستان‌های غزه، زخم‌هایم به شدت عفونت کرده‌اند.

استفاده صهیونیست‌ها از سگ‌های وحشی برای تجاوز به اسرای فلسطینی

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه در ادامه گزارش خود تاکید کرد: حادثه حمله سگ نیروهای اسرائیلی به این زن سالخورده فلسطینی، تنها یک مورد از حملات سیستماتیک سگ‌ها به غیرنظامیان در نوار غزه است.

این سازمان حقوق بشری گزارش داد که اعضای تیم میدانی آن در مشاهدات خود متوجه شدند که اسرائیلی‌ها به شکل سیستماتیک از سگ‌ها برای حمله به کودکان و زنان فلسطینی در اردوگاه‌های آوارگان از جمله در شهر غزه، شمال آن و خان یونس استفاده کرده‌اند و اطلاعات مستندی در این زمینه وجود دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: استفاده از سگ‌ها همچنین خطرناک‌ترین و وحشتناک‌ترین شکل استفاده از سگ‌های پلیس علیه اسرا و بازداشت شدگان فلسطینی بدون هیچ گونه محدودیت یا ممنوعیتی بوده است و در چهارچوب سایر تجاوزات غیر انسانی و وحشیانه اسرائیلی‌ها علیه اسرا و بازداشت شدگان فلسطینی قرار می‌گیرد، از جمله برهنگی و تجاوز جنسی.

سازمان مذکور تاکید کرد: شماری از بازداشت شدگان فلسطینی ساکن غزه که اخیراً آزاد شده‌اند، اعلام کردند: نیروهای اسرائیلی به شکلی وحشیانه و غیر انسانی از سگ‌ها برای حمله به زندانیان و بازداشت شدگان استفاده می‌کنند و این جنایات وحشتناک به دور از کانون توجه رسانه‌ها انجام می‌شود که مستلزم تحقیقات فوری و مجازات عاملان آن است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در ادامه از جامعه بین‌المللی خواست به تعهدات حقوقی خود برای توقف جنایات نسل کشی و همه جنایت‌های جنگی و وحشتناکی که اسرائیل از 7 اکتبر گذشته علیه مردم غزه و همچنین اسرا و بازداشت شدگان فلسطینی مرتکب شده است، عمل و از ابزارهای فشار واقعی برای وادار کردن اسرائیل به رعایت قوانین بین‌المللی و توقف این جنایات استفاده کند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: حمله صهیونیست غزه
ارسال نظرات