۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۷۶۱۲۳۳
حجت الاسلام امیدی تشریح کرد؛

برنامه های کانون‌های مساجد فارس در ایام محرم و صفر

برنامه های کانون‌های مساجد فارس در ایام محرم و صفر
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس در نشست کانون‌های مساجد فارس برنامه های محرم و صفر را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار  خبرگزاری رسا در فارس، حجت‌الاسلام حسین امیدی مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس در نشست کانون‌های مساجد فارس با تشریح برنامه‌های ماه محرم و صفر در این مراکز گفت: هزار و دویست سی و سه باب کانون فرهنگی ـ هنری مساجد فارس مراسم سوگواری و عزاداری محرم را با عشق به سالار شهیدان کربلا و به‌صورت خودجوش برگزار می‌کنند که هر ساله مورد استقبال عموم ارادتمندان خامس آل عبا(ع) قرار می‌گیرد.
 
وی ادامه داد: بنا به گزارش‌های رسیده، مراسم روضه و نوحه‌خوانی با سخنرانی واعظان، ائمه جمعه و جماعت با نوای مداحان اهل بیت(ع) از اول محرم برگزار می‌شود و در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می‌رسد.
 
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس تأکید کرد: نوجوانان و جوانان عضو کانون‌های مساجد با همکاری پایگاه‌های مقاومت بسیج برگزارکننده برنامه هستند و از این راه عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان کربلا به نمایش می‌گذارند.
 
وی افزود: برپایی موکب‌های پذیرایی و ایستگاه‌های صلواتی از عزاداران حسینی نیز از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد است که با توزیع چای، آب و شربت و همچنین توزیع غذای گرم در پایان مجالس همراه است.
 
امیدی تصریح کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از جمله مسابقات نقاشی، کتابخوانی، نمایشگاه‌های عفاف و حجاب، نمایشگاه‌های روایت‌کننده واقعه کربلا، حضور در برگزاری تعزیه‌خوانی و نشست‌های بصیرتی همراه با پرسش و پاسخ به شبهات نوجوانان از دیگر برنامه‌های این ایام است.
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد استان فارس با بیان اینکه محافل عزا در ماه‌های محرم و صفر در برخی مساجد تداوم دارد، گفت: برخی کانون‌های مساجد همچنین مسابقه حفظ زیارت عاشورا، حلقه‌های معرفت با موضوع تبیین اهداف قیام امام حسین(ع)، محافل انس با قرآن با حضور قاریان و حافظان قرآن کریم و ختم صلوات و اهدای ثواب طرح تلاوت نور به پیشگاه شهدای کربلا را نیز در برنامه‌ها پیش‌بینی کرده‌اند.
 
وی بیان کرد: اجرای برنامه‌های ویژه امر به معروف و نهی از منکر در هفته احیای این فریضتین، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، تکریم پیشکسوتان عزاداری و پیرغلامان حضرت امام حسین(ع)، برگزاری ویژه‌برنامه جهت کودکان سه تا شش سال با موضوعات مختلف از جمله قصه‌گویی با محتوای کربلا و عاشورا، نقاشی با موضوع سه ساله کربلا حضرت رقیه(س) نیز در ماه‌های محرم و صفر اجرا خواهد شد.
ارسال نظرات