۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۴
کد خبر: ۴۳۳۷۰۶
پ
دادستان عمومی و انقلاب مشهد:
دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: هیچ مورد سرقت مسلحانه بانکی بدون کشف نداریم و تمام سارقان مسلح بانک‌ها شناسایی شده‌اند و اکنون پرونده‌ها در دست رسیدگی است.
دادستان عمومی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، غلامعلی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب مشهد ظهر امروز اول تیر در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته است پروژه کمربند جنوبی مشهد که توسط شهرداری این کلان‌شهر در دست ساخت و احداث است هیچ منفعتی نه برای مردم و نه برای شهر دارد و ما با ادامه فعالیت آن مخالف هستیم.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر در داخل شهر مشهد مشکلات زیادی وجود دارد که رفع آن‌ها ضروری‌تر است، افزود: این پروژه منفعتی برای مردم و شهر ندارد و با این حال اعتباراتش از سوی شهرداری تامین می‌شود و اکنون 200 میلیارد تومان برای آن هزینه صرف شده است و تنها 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن نیز نه تنها گره ترافیک را باز می‌کند بلکه تشدید نیز خواهد کرد.

 کاهش جدی جرائم خاص در استان

دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: خوشبختانه طبق قولی که در سال گذشته داده بودیم با جرائم خاص برخورد جدی صورت گرفت و به شکل قابل ملاحظه‌ای آمار این جرائم نظیر آدم‌ربایی و سرقت در استان کاهش پیدا کرد.

وی همچنین به سرقت‌های مسلحانه از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری اشاره کرد و گفت: هیچ مورد سرقت مسلحانه بانکی بدون کشف نداریم و تمام سارقان مسلح بانک‌ها شناسایی شده‌اند و اکنون پرونده‌ها در دست رسیدگی است.

صادقی اضافه کرد: همچنین در زمینه قتل‌هایی که در این راستا اتفاق افتاده نیز به سرعت انگیزه قتل و متهم شناسایی شده و اکنون پرونده در جریان رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد به اقدامات انجام شده در زمینه کشف‌رود اشاره کرد و گفت: همچنین اراضی کشاورزی که غیر مجاز تغییر کاربری داده شده بودند نیز مورد رسیدگی قرار گرفتند و درصدد این هستیم که هرچه سریع‌تر به بافت کشاورزی بازگردند.

وی همچنین به برداشت از چاه‌های غیرمجاز در دشت‌های استان اشاره کرد و گفت: نسبت به مسدودسازی چاه‌های غیر مجاز اقدام کرده‌ایم و کارهای مفیدی در این راستا صورت گرفته است.

وی درادامه با اشاره به رسیدگی‌های قاطع و سریع به احکام جرایم سنگین در سال گذشته اظهار داشت: این رسیدگی‌ها رضایت مردم و کاهش جرایم را به‌همراه داشته، به‌عنوان مثال هم‌اکنون هیچ سرقت مسلحانه کشف نشده‌ای در استان نداریم.

صادقی درباره پرونده‌های شرکت‌هایی نظیر تبرک، پردیسبان و پدیده شاندیز در دادسرای خراسان‌رضوی، گفت: شکایات مطرح شده از طرف سهام‌داران شرکت تبرک با حمایت دادسرای استان به نتیجه رسیده، مردم به پول خود رسیدند و شرکت تبرک نیز به فعالیت خود مشغول است.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد خاطرنشان کرد: در مورد شرکت تبرک در روزهای ابتدایی فروش سهام اقدام کردیم، در واقع وقتی شرکت تبرک شروع به سهام فروشی کرد برآورد ما این بود که کاری اقتصادی و منطقی نیست و پس از سه هفته فروش سهام متوقف شد اما همین زمان نیز سبب شد یک سال وقت دادستانی صرف بازگشت به وضعیت اولیه شود و اگر اجازه می‌دادیم تبرک یک ماه دیگر سهام بفروشد وضعیتی شبیه پدیده به‌وجود می‌آمد.

 

آخرین وضعیت سهام داران پدیده

وی درباره شرکت پردیسبان تصریح کرد: مقر اصلی شرکت پردیسبان در خارج از استان قرار داشت و ما از روزهای نخست مکاتبات لازم را انجام داده و به‌عنوان یکی از استان‌هایی که سهام این شرکت در آن به فروش می‌رفت، به موضوع ورود کردیم و بعد در سطح کشور فروش سهام پردیسبان ممنوع شد.

صادقی افزود: طبق برآورد ما این شرکت سرمایه کافی نداشت و هم‌اکنون نیز بخشی از وجوه مردم به آنها بازگشته اما بخش قابل توجهی هنوز باقی مانده است.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد درباره آخرین وضعیت سهامداران پدیده، اظهار داشت: از شروع فعالیت شرکت تا توقف خرید و فروش سهام آن، زمان بسیار بیشتری نسبت به تبرک سپری شد ضمن اینکه دادستانی فروش سهام که سرمایه پدیده پاسخگوی آن نبود و تبلیغات وسیع و گسترده گمراه کننده این شرکت را ممنوع کرد و پروژه‌های اجرایی پدیده به‌دستور دادستانی متوقف نشده است.

صادقی تصریح کرد: از روزی که واریز پول از ناحیه مردم به حساب پدیده متوقف شد پروژه‌ها نیز اصطلاحاً خوابید در حالی که مدیرعامل این مجموعه مدعی بود که 20هزار میلیارد تومان در سرمایه در حسابی دیگر دارد که با استفاده از آن پروژه‌های شرکت را تمام می‌کند اما مشخص شد که ادعای وی دروغ بوده‌ و پروژه‌ها وابسته به فروش صعودی سهام در سطح کشور و جلب نقدینگی از جانب مردم بوده است.

وی درباره آخرین وضعیت شرکت پدیده و سهامداران آن گفت: دادستانی اعلام کرد پدیده با هیأت مدیره قبلی قادر به ادامه کار نیست و تغییر مدیریت حداقل درخواست ما بود که فرآیند آن یک سال زمان برد و سبب از دست رفتن وقت بسیاری و سلب اعتماد مردم از شرکت شد.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: هم‌اکنون با حمایت‌های انجام شده هیئت مدیره جدید مشغول به کار شده و با پیگیری دادگستری استان، بخش‌نامه‌ای از طرف معاون قوه قضائیه صادر شد مبنی بر اینکه هیچ حکمی علیه شرکت پدیده بدون هماهنگی دادگستری خراسان رضوی صادر نشود که این بخش‌نامه به‌نفع شرکت بود.

وی با اشاره به صدور اخطاریه برای هیأت مدیره سابق مبنی بر اینکه تمامی اموال منقول، غیرمنقول، حساب بانکی و غیره متعلق به شرکت را باید به هیئت مدیره جدید بسپارد، اظهار داشت: اموال توقیف شده شرکت از سراسر کشور جمع‌آوری و ساماندهی شده است و در مورد فروشگاه‌ها و رستوران‌ها امکان تبلیغات محدود وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد خاطرنشان کرد: مهم‌ترین خواسته مردم و سهام‌داران پدیده اعلام قیمت سهام است که مقدار و زمان آن باید توسط هیئت مدیره جدید اعلام شود.

 

وضعیت فعلی مؤسسه میزان

صادقی درباره وضعیت فعلی مؤسسه میزان تصریح کرد: میزان پذیرفته که اموال منقول و غیرمنقول این مؤسسه به‌قیمت کارشناسی مورد ارزیابی قرار گرفته و به بانک صادرات منتقل شود که با حمایت دادگستری مبلغ قابل توجهی از اموال به بانک تحویل داده شده و تبدیل به نقدینگی شده است.

وی افزود: دادستانی، اداره ثبت، استانداری و دارایی و تمامی ارگان‌های مرتبط از این مسئله حمایت می‌کنند اما به‌دلیل ابهامات و مشکلات قانونی نتوانستیم تمامی اموال را به بانک منتقل کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به اینکه هزار میلیارد تومان تسهیلات میزان در اختیار پدیده است، گفت: بخشی از اموال میزان در اختیار پدیده است و مشکل عمده میزان، هزار میلیارد تومان تسهیلاتی بوده که در اختیار پدیده قرار گرفته و اگر این تسهیلات در اختیار بانک قرار بگیرد تبدیل به نقدینگی شده و بخشی از بدهی افراد پرداخت می‌شد./934/202/ب3

 

   

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین