۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۵۵۷۶۶۷
پ
به همت مرکز بین المللی توسعه صلح؛
اولین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی به همت مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت در اسفندماه ۹۷ برگزار می شود.
اولین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی اولین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی

به گزارش خبرگزاری رسا، به نقل از دبیرخانه کنفرانس، صلح از جمله مقوله هایی است که بشر از ابتدای خلقت به آن نظر داشته و همواره در پی شرایطی آرام و به دور از کشمکش بوده است؛ با این وجود در اعصار گوناگون بشر به دلیل تعارض در خواسته ها و در نتیجه فقدان صلح، متحمل رنج ها و خسارت های بسیاری شده است.

امروزه با توجه به پیچیدگی های زندگی بشری و نابسامانی ها در تعاملات سیاسی و اجتماعی، ملت ها اهمیت صلح و هم‌زیستی مسالمت آمیز را به عنوان یک آرمان بشری بیش از پیش احساس می کنند؛ مقوله ای که در اندیشه و آثار دانشمندان، فلاسفه و جامعه شناسان در ترسیم آرمان شهر مورد توجه قرار گرفته است. بر این اساس می توان متناسب با دیدگاه و باورهای فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی صلح را به گونه های مختلف تبیین و ترسیم کرد.

مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت در راستای گسترش صلح، نوع دوستی و هم زیستی مسالمت آمیز، در نظر دارد با فراخوان صاحب نظران و اندیشمندان گامی را در توسعه صلح بردارد و اولین کنفرانس بین‌المللی صلح پژوهی را برگزار نماید.

محورهای این کنفرانس بین المللی عبارت اند از آموزش و صلح، پژوهش و صلح، اخلاق و صلح، فلسفه و صلح، آینده پژوهی و صلح، حقوق و صلح، سیاست و صلح، اقتصاد و صلح، تاریخ و صلح، فرهنگ و صلح، عقلانیت و صلح، کرامت و صلح، عدالت و صلح، زیست مسالمت آمیز و صلح، نخبگان و صلح، جامعه و صلح، خانواده و صلح، زنان و صلح، کودکان و صلح، حقوق بشر و صلح، حقوق حیوانات و صلح، هنر و صلح و ورزش و صلح.

همچنین محیط زیست و صلح، بهداشت و صلح، جغرافیا و صلح، سازمان های بین المللی و صلح، سازمان های مردم نهاد و صلح، دولت و صلح، جنگ و صلح، فناوری های نوین و صلح، فضای مجازی و صلح، بازی های رایانه ای و صلح از دیگر محورهای این کنفرانس بین المللی به شمار می رود.

این کنفرانس به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در ایران، جزیره کیش برگزار می‌شود و به هر سه زبان دریافت مقالات خواهد داشت. علاقمندان مهلت دارند چکیده مقالات خود را تا 30 مهرماه سال 97 و متن کامل مقالات را تا 30 دی‌ماه به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاه از نحوه ثبت نام می توانید به صفحه اختصاصی کنفرانس در سایت مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت به آدرس https://icpcr.com/fa/admission/conferenceمراجعه نمایید.

آدرس دبیرخانه کنفرانس برای ارسال مقالات؛ قم، بلوار جمهوری، تقاطع شهید محمودنژاد، ساختمان الهیه، واحد 16، دفتر مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت و آدرس ایمیل بهconference@icpcr.com   می باشد/۸۷۸/۱۰۳/ی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین