۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
کد خبر: ۶۲۷۹۷۶
پ
امام جمعه کرج:
امام جمعه کرج گفت: قضایای اخیر آمریکا، اسرائیل و ارتجاع کثیف منطقه آشوبگران را مردم ایران نامیدند اما مردم با بصیرت و زمان شناسی که داشتند صف خود را جدا کردند.

به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌‌الله سیدمحمد مهدی حسینی‌همدانی در اجتماع راهپیمایان اقتدار و امنیت ملی در شهرستان کرج که ظهر امروز در مصلی کرج برگزار شد، اظهار داشت: اجتماع مردمی امروز در استان البرز، اجتماعی بی‌بدیل بود.‌مردم در طول این 40 سال در همه عرصه‌ها حضور پررنگی برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن داشتند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه این اقدام پاس داشتن خون شهدا و تکریم این جانفشانی‌‌ها‌ست‌، بیان کرد: مردم در دفاع از اسلام با کسی مدارا ندارند، تجمع عظیم و باشکوه امروز در کرج و دیگر اجتماعات در سراسر کشور نشان داد که مردم عزیز کشور ما‌، نظام، انقلاب و رهبر خود را دوست دارند و به ایشان علاقمندند و برای دفاع از ارزش‌ها به میدان می‌آیند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه مردم آگاه ایران به ویژه ‌مردم استان البرز در عرصه‌های گوناگون نشان دادند در چرخه ترفندهای استکباری نمی‌افتند، عنوان کرد: مردم با این حرکت نشان دادند که اجازه سوءاستفاده را به کسی نمی‌دهند، در همین قضایای اخیر آمریکا ،اسرائیل و ارتجاع کثیف منطقه آشوبگران را مردم ایران نامیدند، مردم با بصیرتی و زمانشناسی که داشتند صف خود را از این افراد آشوبگر جدا کردند و چهره خبیث آنها در این قضایا برملا شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه عدهای که مساجد و حوزه‌ها و قرآن را آتش زدند و اموال مردم را غارت میک‌نند از مردم نیستند، متذکر شد: این آشوبگری و خسارت زدن به اموال عمومی هیچ وقت توسط مردم انجام نمی‌شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه اعترافاتی که از افراد بازداشت شده استخراج شده نشان می‌دهد که این عده دوره دیده هستند، بیان کرد: در میان این دستگیر‌شدگان و اغتشاشگران افرادی از اتباع بیگانه هستند که دوره‌های خاصی برای ایجاد تخریب دیده‌اند.

آیت‌‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه همگان دیدند که این عده چگونه با اقدامات خود امنیت کشور را مورد خدشه قرار دادند، گفت: این افراد سازماندهی شده در مناطق مختلف به بانک‌ها و مراکز دولتی و اموال مردم خسارت زدند و داعش گونه با ابزار آلات مختلف با آموزش‌هایی که دیده بودند آماده برای تخریب و ایجاد خسارت و جنایت بودند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه آشوبگران جنایات متعددی مرتکب شدند، ادامه داد: این اقدامات و جنایات داعش گونه نشان داد که این افراد اگر سلطه بر کشور داشته باشند دست به چه جنایاتی می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه ایران اسلامی در طول 40 سال گذشته به شدت تحت فشار استکبار و دشمنان خارجی بوده است و دشمن تحریم هایی برای ضربه زدن به ایران وضع کرده است، گفت: هدف دشمن از اعمال فشارها و تحریم‌ها این بود که ایران را به عقب برگردانده و اسلام و انقلاب را از ما بگیرند و بر ما مسلط شوند.

وی با بیان اینکه دشمنان خیال خامی در سر دارند و فکر می‌کنند که عقب نشینی می‌کنند، متذکر شد: شاید این تحرکات خسارتی را به ما وارد کرده باشد و مشکلاتی را برای ما ایجاد کند و حتی شهید و جانباز در این راه داده باشیم، اما پاسخ ما در مقابل همه این زورگویی‌ها و فشارها که برای ذلیل کردن و تسلیم شدن ما به کار می‌برند هیهات منا الذله‌ است.

آیت‌‌الله حسینی‌همدانی با اینکه همه شما در جریان اتفاقات پیش آمده هستید و می‌دانید که دشمنان قسم خورده هر روزنه و هر فرصتی که پیدا کنند ضربه خود را می زنند، گفت: اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت که تصمیم سران سه قوه بود نگرانی‌هایی را به وجود آورد و می‌شد در زمان اجرا و کیفیت اجرا این نگرانی‌ها با تدابیر از پیش تعیین شده برطرف شود.

وی با بیان اینکه دشمن فرصت طلب، خائن و آموزش دیده آماده شرارت فضا را برای رخنه در این زمان مناسب دید و به صفوف مردم پیوست و جریان را به انحراف کشید، ادامه داد: دشمن در این زمان از شور و هیجان جوانان استفاده کرد و برای ضربه زدن تلاش کرده و کینه‌های دیرین خود را فرو ریخت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه فرمایشات رهبری معظم انقلاب نشان داد که ایشان چگونه با تدبیر و درایت این جریان که مورد طمع دشمن بود را رهبری و هدایت کردند،گفت‌: ایشان فرمودند "وقتی یک چیزی مصوبه‌ سران کشور هست، آدم باید با چشم خوش‌بینی به او نگاه کند، بنده در این قضیه سر رشته ندارم یعنی تخصص این کار را ندارم، گفتم هم به آقایان؛ گفتم من چون نظرات کارشناس‌ها هم در این قضیه‌ بنزین مختلف است، بعضی‌ها آن را لازم و واجب می‌دانند بعضی‌ها مضر می‌دانند، بنابراین من هم که صاحب‌نظر نیستم در این قضایا؛ گفتم من صاحب‌نظر نیستم لکن اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند، من حمایت می‌‌کنم، من این را گفتم، حمایت هم می‌‌کنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم."

امام جمعه کرج‌ تصریح کرد: بیانات رهبری شیرازه دشمنان را از هم پاشید و مانع از آن شد که فرصت طلبان به دنبال توطئه دیگری باشند چرا که نگاه امام(ره) و رهبری تنها به مسائل جاری نیست و نگاه کلان به مسائل دارند.

آیت‌‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه اگر معنای امام و ولایت را بفهمیم بسیاری از سوالات حل می‌شود،گفت: روش امام و رهبری اینگونه است که ساختارهای قانونی کشور را حمایت کنند و اینگونه نیستند که به مسائل جزئی نگاه کرده و راضی نمی‌شوند که با آشوب و فشار عقب نشینی کنند.

آیت‌‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه رهبری با اتخاذ چنین مواضعی از سقوط دولت و مجلس جلوگیری کردند، گفت: این موضوعات حکمت‌هایی است که در سخنان رهبری معظم انقلاب وجود دارد و باید مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه این طرح ایراداتی داشت و از رسانه‌های استکباری در صورت اتخاذ تصمیمی مبنی بر مخالفت رهبری با این طرح ایجاد حاکمیت دوگانه القا می‌شد، گفت: اتخاذ این تصمیم بهانه به دست کسانی می‌داد که می‌گفتند می‌خواهیم کار کنیم و نمی‌گذارند.

وی افزود: این موضوع سنگ بنای نادرستی بود که در همه مواقع حتی غیر ضروری رهبری باید ورود میکردند و مسائل پیش آمده را برطرف می‌کرد.

وی با اشاره به حالت دوم،گفت: حالت دوم این بود که رهبری در مقابل این اقدام سکوت کرده و از کنار آن رد شوند که این به مصلحت کشور نبود و جایگاه رهبری چنین اقتضایی را ندارد.

وی گفت: اگر مجلس با طرح دو فوریتی یا سه فوریتی توقف اجرای طرح را مصوب می‌کرد اختلافات عدیده‌ای در کشور به وجود می آمد که ممکن بود این اختلافات دامنه دار باشد و صلاح این بود که رهبر معظم انقلاب با اصل طرح موافقت کنند و جزئیات را به نظر کارشناسان واگذار کنند و این صحیح ترین راهی بود که می‌شد انجام داد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه سخنان رهبری معظم انقلاب شخصیت ایشان را نزد مردم محبوب تر کرد،تصریح کرد: ایشان بارها فرمودند که بنده انقلابی هستم و به صراحت سخنان خود را بیان می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه استان البرز با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد ما را از ولی زمان جدا کند، تصریح کرد: در دفاع از ولی زمان و رهبر معظم انقلاب سر سوزنی کم نمی‌گذاریم و مانند اطرافیان حسین(ع) تا جان در بدن داریم از ولایت و رهبری دفاع می‌کنیم.

امام جمعه کرج با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب یک شخصیت انقلابی دارای صداقت انقلابی هستند،متذکر شد:آقا می توانست بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت گلایه کند که هم خودشان و هم مردم خوشحال شوند، اما صادقانه فرمودند که بنده تخصصی ندارم که این موضوع نشان دهنده عقلانیت انقلابی مقام معظم رهبری است که به کار گرفتند.

آیت‌‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه توصیه رهبری این است که باید با اتحاد کمر دشمن را شکست، افزود: در سه روز اول فتنه دشمن با سرعت خشونت و دقت و قساوت داعشی و ارعابگری وحدت اجتماع را به چالش کشید که لازم است وحدت در این زمان حفظ شود./1350/د101/ب1

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین