۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
کد خبر: ۶۳۶۴۴۲
پ
معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان اعلام کرد که احزاب مربوطه باید در راستای تشکیل سریع دولت فداکاری به خرج داده و بر سهم و پست‌های وزارتی تمرکز نکنند.

به گزارش خبرگزاری رسا، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان از همه گروه‌های مربوطه برای تشکیل دولت خواست تا به دور از سهم‌ها در دولت و پست‌های وزارتی٬ فداکاری به خرج دهند.

نعیم قاسم اعلام کرد که حزب الله به تنهایی نمی تواند دولت را تشکیل دهد و باید سایر گروه ها نیز حضور داشته و با فراکسیون‌ها همکاری داشته باشیم.

معاون دبیر کل حزب‌الله دیروز طی مراسمی در نبطیه اضافه کرد که مردم امید زیادی به حزب‌الله دارند و گاهی می‌شنویم که برخی می‌گویند حزب الله به تنهایی می‌تواند تشکیل دولت دهد٬ از این اعتماد مردم قدردانی می‌کنیم؛ اما حقیقت این است که ما به تنهایی قادر به تشکیل دولت نبوده و تنها بخشی از آن هستیم و سایر گروه‌ها نیز باید در دولت حضور داشته و با فراکسیون‌ها همکاری کنیم.

شیخ قاسم قول داد که حزب الله همه تلاش خود را برای تشکیل سریع دولت تا حد امکان و جلوگیری از وخامت بیشتر اوضاع مالی و اقتصادی و اجتماعی به کار خواهد گرفت.

معاون دبیر کل حزب‌الله خاطرنشان کرد که تجاوز به اموال عمومی و خصوصی به معنای فتنه و آشوب بوده و هرگز با آن موافق نیستیم و این اقدامات تنها منجر به بحرانی‌‌تر شدن شرایط کشور می‌شود.

وی ادامه داد که باید همگی تلاش خود را برای خروج کشور از این بن‌بست و بحران به کار ببندیم تا بعد از آن دولت برای همه باشد؛ چرا که روش انتخاب این دولت بر اساس سازوکارهای قانون اساسی بوده و قواعد آن طبق روش قانونی است.

نشست امنیتی لبنان

«میشل‌عون» رئیس‌جمهور لبنان ظهر دیروز طبق قرار قبلی یک نشست امنیتی با حضور «الیاس بوصعب» وزیر دفاع٬ «ریا الحسن» وزیر کشور٬ «جوزف عون» فرمانده ارتش و تعدادی از مسئولان ارشد امنیتی این کشور برگزار کرد.

در ابتدای این نشست٬ عون به تلاش‌های نیروهای نظامی و امنیتی در خلال حوادثی که از هفته گذشته تا دیروز در بیروت و تعدادی از مناطق دیگر اتفاق افتاد اشاره و اعلام کرد که باید میان معترضان مسالمت‌جو با کسانی که دست به اقدامات خشونت‌آمیز و آشوب می‌زنند٬ تفاوت قائل شد.

پس از آن حاضرین در این جلسه به گزارش‌های روسای سرویس‌های امنیتی از اوضاع عمومی کشور و اقداماتی که به منظور برخورد با خرابکاران اتخاذ شده گوش فرا دادند.

بعد از اتمام مذاکرات٬ اقدامات ضروری به منظور حمایت از تظاهرات‌کنندگان مسالمت جو و جلوگیری از تجاوز به اموال عمومی و خصوصی و نیز جلوگیری از فعالیت گروه‌های خرابکار و هماهنگی با دستگاه قضایی برای تطبیق قوانین مورد اجرا اتخاذ شد.

همچنین در نشست مذکور قرار شد تا هماهنگی میان سرویس‌های نظامی و امنیتی به منظور اجرای صحیح تصمیمات اتخاذ شده تقویت شود.

دیدار عون با سفیر روسیه

میشل عون همچنین دیروز دیداری با «الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در لبنان دیدار و درباره تحولات داخلی و منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردند.

بری:مانعی برای تشکیل دولت در امروز وجود ندارد

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان به روزنامه الجمهوریه اعلام کرد که فضای تشکیل دولت مثبت بوده و مانعی برای تشکیل آن در امروز وجود ندارد؛ مگر اینکه یک اتفاق غیرعادی رخ داده و مانع آن شود که ما چنین چیزی را نمی خواهیم.

وی اشاره کرد که ماموریت اصلی این دولت پس از تشکیل آن٬ حل بحران مالی کشور بوده و انتظار می‌رود که تلاش‌ها روی این نکته متمرکز شود؛ چرا که اگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند منجر به نتایج فاجعه بار خواهد شد.

نبیه بری در ادامه تصریح کرد که دولت آینده کاملا متشکل از متخصصان بوده و حتی اگر الآن از آن حمایت کنیم٬ در زمان عملکرد این دولت که باید در جهت حل بحران اقتصادی و مالی که یک دولت اضطراری نجات رامی طلبد باشد٬ آن را قضاوت خواهیم کرد./847/ب

منبع: تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین