۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
کد خبر: ۶۴۱۶۰۸
پ
حجت الاسلام والمسلمین نبوی در گفت وگو با رسا:
معاون تبلیغ حوزه های علمیه با تأکید بر تبیین دستاوردهای گام نخست انقلاب برای مردم، فرهنگ سازی برای تحقق گام دوم انقلاب توسط رسانه ها و مبلغان را ضروری دانست.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی معاون تبلیغ حوزه های علمیه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری رسا، با تأکید بر لزوم توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: بیانیه گام دوم نگاهی به گذشته و آینده دارد، در ارتباط با نگاه به گذشته ضمن این که ما قائل به این هستیم که مشکلات زیادی داشتیم و جنگ هشت ساله دفاع مقدس، اختلافات ایجاد شده توسط دشمنان از جمله اغتشاشات، و تحریم ها و ایجاد دشمنانی اطراف ما اعم از طالبان، جبهه النصره و احرار الشام توسط آمریکا را در گام اول انقلاب داشتیم و در دنیایی از بحران ها که دشمان ایجاد کردند، چهل ساله اول را پشت سر گذاشتیم.

تلاش دشمنان برای تاریک جلوه دادن گذشته انقلاب

وی گفت: سعی دشمن بر این است که نسبت به گذشته انقلاب نگاه تاریکی داشته باشیم و گذشته را ناموفق بدانیم، در حالی که با مشکلاتی که دشمنان در داخل و خارج از کشور در دوران های مختلف برای ما ایجاد کردند، شاخص های موفقیت ما بسیار خوب بوده است.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در برآوردی که از چهل ساله اول دارند، موفقیت هایی را در دل مشکلات نشان می دهند، در حالی که می دانیم دشمنان به دنبال این بودند که چهل ساله اول را ناموفق جلوه دهد.

وی افزود: اینها در ابعاد مختلف قابل بررسی بوده و در آمارهای متعدد پیشرفت ایران چشمگیر است؛ دشمنان ما پس از برجام مُصِر هستند که بر سر قدرت موشکی ما مذاکره کنند و به لطف الهی در دل این مشکلات قدرت منطقه شدیم و دشمن اصرار دارد که راجع به قدرت منطقه ای ایران مذاکره و ایران را محدود کند.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه با بیان این که دشمنان کراراً اعلام کرده اند که ایران در منطقه نقش ثبات زدایی را دارد، تصریح کرد: در حالی که ایران توانسته است کاری کند که مردم منطقه در مقابل آمریکا و دشمنان بایستند و اینها موفقیت های چهل سال اول انقلاب بوده است.

لزوم بیان توانمندی های چهل ساله اول انقلاب برای مردم

وی بر ضرورت تبیین توانمندی های چهل سال اول انقلاب تأکید کرد و افزود: رسانه ها و مبلغان باید توانمندی های چهل سال گذشته را برای مردم تبیین کنند چرا که دشمن به دنبال ناامیدکردن جامعه است و ما در معاونت تبلیغ حوزه علمیه به عنوان شبکه تبلیغی ایران برنامه ریزی کردیم که این موفقیت ها به اطلاع مردم ایران برسد تا تهدیدات وسیعی که دشمنان برای نظام دارند، خنثی شود.

ضرورت فرهنگ سازی نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب

حجت الاسلام والمسلمین نبوی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که برای بیانیه گام دوم باید چه حرکت هایی صورت گیرد که این موفقیت ها ادامه پیدا کند، اظهار داشت: برای این که مردم گام دوم انقلاب را با دقت بردارند، باید فرهنگ سازی شود که با شتاب، قدرت و امید بیشتری در مسیر گام دوم انقلاب حرکت کنند.

وی گفت: در ابتدای گام دوم که تحریم های آمریکا به اوج خود رسیده، به نظر می رسد که ملت ما تازه راه را پیدا کرده اند و این تهدید تبدیل به فرصت شده و مقداری را که می توان تحریم تلقی کرد، سه درصد و 97 درصد فرصت است.

تحریم ها زمینه های جهشی برای کشورمان ایجاد کرد

معاون تبلیغ حوزه های علمیه تصریح کرد: صنایع ما فعال شده اند و خلاقیت دانشمندان بیشتر شده و با این سرعت احساس می شود که اگر تئوریسین های آمریکا عقلی داشته باشند، باید به سرعت تحریم ها را برطرف کنند چرا که مردم ما با تحریم ها به موفقیت می رسند و آن درصدهای کم نیز قابل تأمین است و مردم راه های برون رفت از آن درصد های کم را پیدا می کنند.

وی با بیان این که شاید آمریکا به عمر خود به هیچ کشوری با اعمال تحریم ها چنین خدمتی نکرده باشد، خاطرنشان کرد: در تحریم ها ما اذیت شدیم اما حقیقتاً این تحریم ها زمینه یک جهش علمی، اقتصادی، فکری و خودباوری ملی را در ما ایجاد کرد./822/ت302/ق

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین