۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
کد خبر: ۶۶۱۳۲۵
پ
وصيت نامه شهيد محمدرضا باروزه؛
شهيد محمدرضا باروزه در وصیت نامه خود شهادت را بالاترین درجه رفیع تقرب خوانده و بیان کرده است: خون شهدا تداوم بخش راه انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری رسا در خرم آباد، در وصيت نامه شهيد محمدرضا باروزه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام و درود بيكران بر خفتگان غرقه بخون اسلام و آزادي بر آنان كه فرياد تكبيرشان سينه ظلم را درهم دريده و غرش سلاحشان لرزه بر اندام استكبار و خون هاي پاكشان تداوم دهنده انقلاب گرديده است.

با سلام به حامي راستين مستضعفان و به  ياور مظلومان به پير سوخته در اسلام به اسوه تقوي و فضيلت به او كه هر كلامش نويد بخش، هر حركتش تاريخي، و هر فريادش دشمن كوب است بر عزيزترين عزيزان بر منجي بشر، او كه روحي دوباره در كالبد خسته و خموش ما دميد تا خروش برآريم و خود را بيابيم سال ها از غرور گذرانديم اما چه اندوختيم و حال كه مي رويم آيا كسي هست كه به فرياد ما برسد، دنيا مزرعه اي براي آخرت است اما ما كشاورز خوبي بوده‌ايم يا، يا فقط بايستي بگویيم خدايا ما را برگردان تا دوباره زندگي كنيم و گناه نكنيم.

دوران كودكي را با سرگرمي مي گذارنديم تا به سنين نوجواني رسيديم اما فرزند خوبي براي پدر و مادر نبوديم به دوران جواني و تكليف كه رسيدم با غرور جواني هم نتوانستم بنده خوبي براي خدا باشم به سنين بالاتر كه رسيدم همسري شايسته خداوند نصيبم كرد آنچه كه از او مي خواستم بود اما باز هم نتوانستم همسر شايسته اي باشم.

با اين پرونده، خداوند مگر با گذشت و رحمتش بر ما نظر بي افكند.

اي عزيزان اين آمدن و رفتن ها بايستي درس باشد، بايستي تذكرباشد بخود بيايیم  و راه را پيدا كنيم اصولاً راه پيداست و روشن اما به راه نمي رويم و رهروي در جلو اما بدنبال او نمي رويم اميدوارم خداوند به همه شما شناخت و قدرت عمل به آن را عنايت بفرمايد از پدر و مادرم كه عمري را براي من زحمت كشيده اند و مشقت ها بردند تشكر و قدرداني مي كنم.

اما اين سپاس به هيچ عنوان نمي تواند جوابگوي زحمات طاقت فرساي آنها باشد مگر لطف و عنايت خدا شامل حال آن ها شود از خواهران و برادرم مي خواهم اگر از من بدي ديديد حلالم كنيد و از خداوند برايم طلب آمرزش و مغفرت كنيد.

اما توصيه اي دارم كه اميدوارم بدان عمل كنيد زيرا موضوعي است كه از شما به عنوان يك برادر مي خواهم و اگر مي خواهيد كه روح من از شما راضي باشد بدان عمل كنيد كه اين از هر سوگ و ماتمي برايم دلنشين تر است به خداوند پناه ببريد.

دنيا زودگذر است بدانيد و به فكر آخرت باشيد عبادتتان را كه فقط براي رضاي خدا و توشه خودتان است انجام دهيد و مبادا سستي كنيد وضع ظاهر و حجاب را بخاطر احترام به اسلام عزيز حفظ كنيد كه اين ها براي من بهتر از هر كاري است كه شما انجام دهيد اما اي همسر عزيز و دلسوز من بدان كه تو آن بودي كه من خواستم و خدا مي خواهد تو همسري كامل و شايسته بودي براي من منتهي فرصت نشد و زمان اجازه نداد تا بتوانم شوهري شايسته در حق تو باشم.

اخلاق نيكوي تو و تقوي دروني تو براي من مشق و الگو بود مي خواستم به تو خوبي كنم اما موفق نبودم اميدوارم در عالم روح هم كنار تو باشم تا آرام بگيرم و به تو خدمت كنم تو هم سعي كن در زندگي همچنان كه محكم و استوار بودي محكم باش و پايدار.

مبادا ناملايمات صبرعظيم تو را خدشه دار كند از اقوام و دوستان و آشنايان بخواهید اگر بدي كردم حلالم كنند و برايم طلب آمرزش كنند مقدار ناچيزي مال دنيا هم كه بعد از من ماند پس از خرج و مخارج بر طبق شرع اسلام و دستور و فتوا رفتار شود در زندگي سعي كردم آنچه را در توان دارم براي خدمت به اسلام و انقلاب انجام دهم.

همواره تلاشم براين بود تا كاري را كه مشكل تر بود و در توان داشتم انجام دهم از جان خود نيز در راه خدا دريغ نكردم اما تا چه حد موفق بوده ام آيين را خدا مي داند و پرونده اعمال به كدام دستم است خدا خودش رحم كند و ما را به راه راست هدايت كند همواره از خداي مي خواستم كه مرگي با عزت و با ارزش به من عطا كند و درجه رفيع شهادت كه بالاترين درجه تقرب است نصيبم كند كه اميدوارم خداوند اين توفيق را نصيب اين بنده ناچيز و گناه كارش بفرمايد./9451/د101/ب1

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین