۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
کد خبر: ۶۷۵۸۹۸
پ
به قلم کوشکی؛
کوشکی در کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» با تاریخ ایلات متحده شوخی کرده؛ او همه چیز را در آمریکا حول سه محور دموکراسی، حقوق بشر و آزادی دانسته است.

به گزارش خبرنگار سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، مؤسسه انتشارات شهید کاظمی کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا»، نوشته دکتر محمدصادق کوشکی و با کاریکاتوریستی مازیار بیژنی را راهی کتاب‌فروشی‌ها کرده است.

نگارنده در این اثر با تاریخ ایلات متحده شوخی کرده است. او همه چیز را در آمریکا حول سه محور دموکراسی، حقوق بشر و آزادی دانسته و می‌گوید اصولاً هیچ چیز در امریکا وجود ندارد که به این سه موضوع مربوط نباشد.

علاوه بر این، خط سیر چیده شده برای روایت مرحله به مرحله تاریخ آمریکا، یک خط دقیق و مینیاتوری است که بدون اغراق می‌توان آن را دربرگیرنده تمامی اتفاقات مهم تاریخ پرفراز و نشیب آمریکا دانست. اتفاقاتی که بسیاری از آن‌ها با تلاش آمریکایی‌ها در لابلای تاریخ دفن شده بودند و حالا دوباره با این کتاب به مخاطب ایرانی شناسانده می‌شوند.

هدف کتاب، آموزش تاریخ نیست بلکه روایت آن است! به همین دلیل هرچه در این کتاب می‌خوانید "مستند" است! یعنی منابع و اسنادش موجود است! هیچ مطلبی بدون سند نیامده! اما راست و دروغش گردن ما نیست! گردن نویسندگان محترم مطالبی است که نشانی آن‌ها در انتهای هر مطلب آمده! آن‌هایی که حال و حوصله تحقیق دارند به منابع مراجعه کنند و آن‌هایی که بی‌حال و حوصله‌اند به ما اعتماد کنند!»

ویژگی‌های کتاب

نویسنده در این اثر با تاریخ ایلات متحده شوخی کرده است. او همه چیز را در آمریکا حول سه محور دموکراسی، حقوق بشر و آزادی دانسته و می‌گوید اصولاً هیچ چیز در امریکا وجود ندارد که به این سه موضوع مربوط نباشد.

از نکات منحصر به فرد این کتاب استفاده نگارنده از منابع مرتبط با آمریکا است که در خارج از ایران تولید شده‌اند. همچنین او برای نگارش این کتاب از مشاوره عباس سلیمی نمین و فؤاد ایزدی، دو نفر از چهره‌های آشنا با تاریخ آمریکا سود برده است.

چاپ  جدید کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» منتشر شد

 اگر از شوخی آن هم در حوزه‌های بسیار جدی تاریخ و سیاست خوشتان می‌آید، شوخی کردن با تاریخ و سیاست آمریکا یکی از دل‌چسب‌ترین شوخی‌های سیاسی و تاریخی است که به دل همه می‌چسبد.

تاریخ مستطاب آمریکا کتاب طنزی درباره تاریخ آمریکا به قلم محمدصادق کوشکی است که مازیار بیژنی با کاریکاتورهایش آن را جذاب‌تر کرده است.

ساختار کتاب:

این اثر دارای سه فصل کلی است که عناوین آن بدین شرح است:

۱ ـ تشکیل آمریکا

۲ ـ آمریکا در جهان

۳ ـ آمریکا و ایران

 برشی از کتاب

تاریخ ایالات متحده آمریکا خیلی جدی است! آن قدر جدی که حتی بخش‌ها و قسمت‌های شوخی آن هم جدی است! (تعجب نکنید! آن‌هایی که تاریخ را می‌شناسند، می‌دانند قسمت‌هایی از تاریخِ هر جایی شوخی است! یعنی همه جای یک تاریخ نمی‌تواند جدی باشد! مثلاً ساختن مناره باکله مردم کرمان توسط آقامحمدخان قاجار به نظر شما شوخی نیست؟) و طبیعی است شوخی کردن با این تاریخ بسیار جدی، کار ساده‌ای نیست! آمریکایی‌ها برخلاف ظاهرشان بیش از حدِ مجاز جدی‌اند! هدف کتاب، آموزش تاریخ نیست؛ بلکه روایت آن است! به همین دلیل هرچه در این کتاب می‌خوانید “مستند” است! یعنی منابع و اسنادش موجود است! هیچ مطلبی بدون سند نیامده! اما راست و دروغش گردن ما نیست! گردن نویسندگان محترم مطالبی است که نشانی آن‌ها در انتهای هر مطلب آمده! آن‌هایی که حال و حوصله تحقیق دارند به منابع مراجعه کنند و آن‌هایی که بی‌حال و حوصله‌اند به ما اعتماد کنند!»

مؤسسه انتشارات شهید کاظمی کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا»، نوشته دکتر محمدصادق کوشکی و با کاریکاتوریستی مازیار بیژنی را در 277 صفحه با شمارگان 1000 نسخه به قیمت 35000 تومان روانه بازار نشر کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به آدرس قم، خیابان معلم، مجتمع ناشران، طبقه اول، فروشگاه 131 مراجعه و یا با شماره تلفن: 37840844-025 تماس حاصل کنند./998/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین