۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
کد خبر: ۶۷۷۰۶۹
پ
سربازی که با جمع کردن حقوق سربازی خود منجر به آزادی یکی از زندانیان جرایم مالی غیرعمد شده بود، از اولین جرقه‌ای گفت که در ذهنش برای انجام این عمل خیرخواهانه زده شد.

به گزارش خبرگزاری رسا، «در خبرها خواندم که یک سرباز حقوق سربازی خود را به آزادی یک زندانی اختصاص داده است که اقدام ارزشمندی است چراکه در دین ما، خوبی به دیگران ارزش محسوب می‌شود و انسان باید نسبت به دیگران توجه داشته باشد. حقوق سربازی ناچیز است، اما این نگاه و کاری که ستاد دیه، علما، خیرخواهان و خیّران انجام می‌دهند قابل توجه است».

این‌ها بخشی از صحبت‌های آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه در بازدید از زندان مرکزی یاسوج در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سربازی بود که با جمع کردن حقوق خود تا پایان خدمت موجبات آزادی یک زندانی را فراهم آورد.

در ادامه مشروح گفتگو با سرباز «رضا نوازش» را می‌خوانید:

 

* در حال حاضر سرباز هستید یا خدمتتان به اتمام رسید؟

 

نوازش: به تازگی تسویه کردم و تمام شده است.

 

* در کجا خدمت کرده اید؟

 

نوازش: هنگ مرزی پاوه، مرز هیرویی.

 

* حقوق شما ماهانه چقدر بوده است؟

 

نوازش: حقوق سرباز بستگی به محل خدمت دارد. ما در منطقه صفر مرزی بودیم و تا حدود یک میلیون و اندی هم رسیده بود.

 

* تحصیلات شما چیست؟

 

نوازش: مهندسی صنایع خوانده ام.

 

* اصالتا اهل کجا هستید؟

 

نوازش: کرمانشاهی هستم.

 

* چه شد که این موضوع به ذهنتان رسید که حقوق سربازی خود را اختصاص به آزادی زندانی دهید؟

 

نوازش: از قبل شنیده بودیم که شرایط مرزی شرایط متفاوتی است، اما تجربه نداشتیم و زمانی که به آنجا رفتیم متوجه شرایط خدمت در مرز شدیم. شرایط مرز، غربت خاص خود را دارد و دوری از محیط و امکانات شهری و خانواده دلتنگی زیادی را به آدم تحمیل می‌کند. روزی که در حال ورزش با یکی از پرسنل بودم، آن فرد از دوران سربازی خود در اداره زندان‌ها و دلتنگی‌های زندانیان گفت و این اولین جرقه‌ای بود که در ذهن من برای کمک به آزادی زندانیان زده شد.

 

* اقدام شما منجر به آزادی چند زندانی شد؟

 

نوازش: یک زندانی جرایم مالی غیرعمد بود؛ حقوق من کفاف آزادی یک نفر را داد.

 

* آیا در آینده هم نسبت به آزادی زندانیان اقدام می‌کنید؟

 

نوازش: قطعا؛ اگر شرایط مالی یاری کند حتما این کار را انجام می‌دهد؛ چرا که به نوعی سختی‌ها و دلتنگی‌های زندانیان را حس کرده ام و این سختی‌ها فقط برای خودشان نیست و چند خانواده در کنار آن‌ها آسیب می‌بینند و حتما این مسیر را ادامه خواهم داد.

 

منبع: میزان
برچسب ها: سرباز رییسی دولت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین