۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
کد خبر: ۶۷۸۷۸۸
پ
با هدف ترویج و توسعه ارتباط میان پیروان ادیان؛
با هدف ترویج و توسعه ارتباط میان پیروان ادیان مرکز تحقیقات گفتمان بین‌مذهبی یهودیت، مسیحیت و اسلام در دانشگاه فردریش-آلکساندر ارلانگن-نورنبرگ تاسیس شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری رسا، مرکز تحقیقاتی برای گفتمان بین‌مذهبی در دانشگاه فردریش-آلکساندر ارلانگن-نورنبرگ افتتاح شد. یوآخیم هرمان، وزیر امور داخلی و ادغام در ایالت بایرن در مراسم افتتاحیه این موسسه گفت:«امروز بیش از هر زمان دیگری به تبادلات بی‌مذهبی و تفاهم میان پیروان ادیان مختلف نیاز داریم.»

او در ادامه سخنانش، وجود مراکز تحقیقاتی و آموزشی در حوزه گفتمان بین‌مذهبی را برای ادغام بهتر در جامعه آلمان ضروری دانست. هرمان که همزمان ریاست هیات امنای مرکز تحقیقاتی برای گفتمان بین‌مذهبی در دانشگاه فردریش-آلکساندر ارلانگن-نورنبرگ را بر عهده دارد، درباره بودجه این موسسه نیز گفت:«دولت بایرن، بودجه‌ای معادل ۸۶۰ هزار یورو به مرکز تحقیقاتی برای گفتمان بین‌مذهبی اختصاص داده است.

به اعتقاد من، این مرکز تحقیقاتی در سراسر آلمان بی‌نظیر است. پژوهش‌های مرکز تحقیقاتی برای گفتمان مذهبی دانشگاه فردریش-آلکساندر ارلانگن-نورنبرگ بر سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام متمرکز خواهد بود. در واقع ما معتقدیم که پیروان این ادیان به راحتی می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. از این‌رو، تلاش می‌کنیم تا آن‌ها را به ارتباط و تعامل با یکدیگر ترغیب کنیم.»

او همچنین درباره اهداف راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی گفت:«هدف از راه‌اندازی این مرکز، انتقال دانش و تجربه شهروندان به یکدیگر و کمک به همزیستی مسالمت‌آمیز در جامعه است.»

علاوه بر هرمان، برند زیبلر، وزیر آموزش بایرن نیز در افتتاحیه مرکز تحقیقاتی برای گفتمان بین‌مذهبی در دانشگاه فردریش-آلکساندر ارلانگن-نورنبرگ به سخنرانی پرداخت. او درباره این مرکز گفت:« اگر با افراد دین‌دار با احترام و همدلی برخورد شود، شرایط جامعه بهتر خواهد شد. ما در مرکز تحقیقاتی برای گفتمان بین‌مذهبی قصد داریم تا این روند را پایه‌گذاری کنیم.»/۹۸۸/

منبع: رایزنی فرهنگی ج اا در آلمان 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین