۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
کد خبر: ۶۸۲۰۸۵
پ
مدیر انتشارات خط مقدم؛
مدیر انتشارات خط مقدم گفت:برای پاسخ به نیاز اهل فرهنگ و هنر کاندیداهای انتخابات پیشنهاد می‌دهیم کاغذ مورد استفاده خود را جهت انتشار کتاب در اختیار انتشاراتی‌ها قرار دهند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا،حجت الاسلام هادی شیرازی، مدیر انتشارات خط مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به کمبود و گرانی کاغذ در بازار گفت: به دلیل کمبود و گرانی کاغذ نتوانسته‌ایم نیاز بازار برای چاپ مجدد کتاب هایمان را پاسخ دهیم.

وی افزود: در ابتدای فصل تابستان درخواست کتاب خوب رو به افزایش است ولی متاسفانه با توجه به بحران کمبود کاغذ، نتوانسته ایم به این نیاز اهل فرهنگ و عموم مردم به شایستگی پاسخ دهیم.

حجت‌الاسلام شیرازی اظهار داشت: بیش از 10 عنوان کتاب جدید آماده انتشار داریم ولی از ابتدای امسال هیچ سهمیه کاغذی به انتشاراتی ها تعلق نگرفته و بازار کاغذ آزاد نیز دچار آشفتگی است و کاغذ آزاد به قیمت مناسب پیدا نمی شود.

وی ادامه داد: همه ی این مشکلات باعث شده اند نه تنها نتوانیم کتاب های جدیدمان را به بازار عرضه کنیم که حتی درخواست تجدید چاپ کتاب های پر فروشی مانند «بیست و هفت روز و یک لبخند»، «ایرانی ها آمدند» و «ابوباران» نیز بی پاسخ مانده اند.

حجت‌الاسلام شیرازی در پایان گفت: برای پاسخ به نیاز اهل فرهنگ و هنر و مخاطبان ادبیات پایداری به کاندیداهای انتخابات شورای شهر و ریاست‌جمهوری پیشنهاد می‌دهیم به جای استفاده از کاغذ در تبلیغات شهری، کاغذ مورد استفاده خود را جهت انتشار کتاب در اختیار انتشاراتی‌ها قرار دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین