۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
کد خبر: ۶۸۲۱۰۶
پ
آیت الله اعرافی:
آیت الله اعرافی با تأکید بر این نکته که نیاز به رویکرد جهادی و بن بست شکن وجود دارد، گفت: برای حل مشکلات باید تلاش کنیم تا جریان انقلابی و فرهنگ جهادی به روی کار بیاید.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، جمعی از نخبگان، فعالان و تشکل‌های اجتماعی با آیت الله اعرافی دیدار و دغدغه های خود را بیان کردند.

آیت الله اعرافی بعد از شنیدن دغدغه های این افراد خطاب به آنها با بیان اینکه معتقد است روحانیت باید فدایی ملت باشد گفت: همه ما تلاش و کار می‌کنیم تا فدایی ملت باشیم.

وی ذات روحانیت را توامان با فداکاری، جهاد و عشق خدمت در همه ابعاد دانست و افزود: سابقه روحانیت نشان داده که دارای این سابقه است.

آیت الله اعرافی نخبگان و فعالان اجتماعی را توصیه به مطالعه کتاب «به رنگ صبر» کرد و ادامه داد: این کتاب توسط همسر شهید سید محمد باقر صدر و خواهر امام موسی صدر هست به رشته تحریر درامده است. آقای صدر نابغه ای است که از ۱۵ سالگی مجتهد مطلق بوده و در ۲۲ و ۲۳ سالگی کتاب‌های فلسفه وی دنیا را تکان داد.

آیت الله اعرافی اظهار کرد: کسی که کتاب «به رنگ صبر» را بخواند متوجه می شود که روحانیت یعنی چه! آقای صدر فضای درون گرای نجف را تغییر داد و برای انقلاب جانفشانی کرد. اگر وی اکنون می بود فضای حال را دگرگون می‌کرد، لذا این اصل هویتی ماست (روحانیت) و باید احیا شود.

وی افزود: فرصتی که انقلاب اسلامی برای آبادانی، شکوه و اقتدار به وجود آورد به سادگی قابل تکرار نیست، لذا در حال حاضر ما مفت سنگر ها را از دست می دهیم. همه ما باید از این سرمایه بزرگ صیانت کنیم و خطاهای نقطه ای آن را  از میان برداریم.

وی افزود: باید به فکر میلیون ها جوان کشور باشیم تا بتوانیم جریان انقلاب را در درون آن‌ها نافذ کنیم، رویکرد ما باید جهادی و بن بست شکن باشد و با رویکرد جهادی می توان صحنه را تغییر داد.

همچنین در ادامه دیدارهای مردمی آیت‌الله اعرافی دیداری نیز با اعضای ستاد ملی یاور محرومین داشت. وی ضمن گرامی داشت قیام 15 خرداد و تسلیت ایام شهادت حضرت امام صادق (ع)، استمرار انقلاب و اصلاح امور و بازسازی کشور را منوط به داشتن شعور و شور انقلابی و تفکر جهادی دانست و افزود: الحمدالله در همه شما جوانان این صفات وجود دارد.

آیت الله اعرافی با تاکید بر این مهم که چند سند اصلی و راهبردی کشور نیاز به برنامه ریزی کلان دارد خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که نیاز به برنامه ریزی دارد، بیانیه گام دوم انقلاب است که باید به ان به شکل جدی ورود کرد. چرا که این بیانیه یک منشور عالی است. این بیانیه تعبیر ۴۰ ساله ای است برای گشایش در امور، لذا آن را یک محور می دانم.

آیت الله اعرافی در خصوص اولویت های دولت آینده گفت: ما مجموعه ای از اسناد و سیاست هایی داریم که حضرت آقا بیان کردند که خیلی در عمل اجرایی نشده است، دولت جدید با رویکرد جدی و جهادی باید به سمت تدوین برنامه هفتم برود. باید تلاش کنیم تا جریان انقلابی و فرهنگ جهادی به روی کار بیاید تا مشارکت مردمی فعال تر شود.، باید برای گشودن گره ها کار عظیمی انجام شود. باید با نگاه باز و در کنار هم به امور ورود کنیم تا کار بزرگی در خصوص انقلاب صورت بگیرد.

وی افزود: ۲۰۰ سند تحولی طراحی شده و باید آرام آرام  این ها را اجرایی کنیم، ضمن اینکه روح کار باید اجتماعی تر شود. در مسئله فقر زدایی باید دولت پای کار بیاید و تحولات در این حوزه رخ دهد. در این رابطه مجلس شورای اسلامی در تصویب بودجه کارهای شایسته ای انجام داده است تا در خصوص فقر زدایی وارد عمل شویم.

آیت الله اعرافی ادامه داد: خبرگان باید هر چه بیشتر آینه تمام نمای خواسته های ملت و نماینده این اندیشه باشند، همه این ها شرایط جدیدی است که باید وارد آن شویم و نقش آفرینی کنیم.

در ادامه دیدارهای مردمی، جمعی از کردهای مقیم تهران نیز با حضور در ستاد انتخاباتی آیت الله اعرافی با نامزد انتخابات مجلس خبرگان دیدار کرده و به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند.

آیت الله اعرافی بعد از استماع سخنان این جمع، انقلاب اسلامی را پدیده ای مهم دانست که مهمترین عنصر پدید آورنده آن طبقات مختلف مردم بودند و گفت: طبیعی است که دشمن با ما سر سازش نداشته باشند، انقلاب اسلامی جایگاه ما را به مراتب بالا آورد و ترقی بخشید. از دید من که یک مسئول حوزه هستم همه ملت را در خلق این انقلاب سهیم میدانم، فراتر از شیعه و سنی و اقوام، همه در آبادانی کشور سهم داشته باشند.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: همه ما باید با گذشت در کنار یکدیگر باشیم، این کشور با همه پیشرفت ها و دستاوردها برای همه ماست، مشکلات زیادی در دست است که باید تمام این مسائل در کنار هم حل شوند و زیبنده نیست که در مشکلات یکدیگر را تنها بگذاریم.

وی افزود: فقط دولت و مسئولان نباید برای ترقی کشور کار کنند، تمام ظرفیت های مردمی باید به پای کار بیایند. بارها به لبنان و سوریه رفتم، مردمان آنجا با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی روحیه جهادی را برای خود شکل دادند و در مقابل مشکلات ایستادند.

آیت الله اعرافی در پایان این دیدارها حضور و مشارکت مردم در انتخابات را مهمترین اصل دانست که بایستی این به خوبی نمایان شود و ادامه داد: مردم با حضور پر رنگ خود عرصه را برای دشمن تنگ می کنند، لذا باید در روز ۲۸ خرداد یک حماسه بیافرینیم./998/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین