۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
کد خبر: ۶۸۳۴۳۴
پ
وزیر ارشاد دولت نهم گفت:امام راحل می فرمودند که حتی برقراری رابطه با آمریکا نیز به فرض آن که آمریکا آدم بشود.

به گزارش خبرگزاری رسا، مدتی قبل  محمد حسین صفارهرندی در گفتگو با شبکه چهارم سیما نکاتی پیرامون رابطه با آمریکا مطرح کرد که مورد سوء استفاده برخی رسانه ها قرار گرفت؛ در متن منتشر شده از آن مصاحبه این گونه القاء شده بود که پاسخ «خیر» ابراهیم رئیسی به آمریکایی ها مطلق نیست و احتمال ارتباط با آن ها با وجود پاسخ منفی رئیس جمهور منتخب وجود دارد.

دراین باره وزیر سابق ارشاد به مشرق می گوید: ظاهراً نقل ناقص و منقطع از زمینه آنچه در این دو دقیقه از گفتگوی تلویزیونی چند روز قبل گفته ام در برخی رسانه های خبری موجب سوء تفاهم شده است. در همین قطعۀ کوتاه به روشنی توضیح دادم که این مطلب از موضع یک تحلیلگر ناظر بیان می شود و من در موضع سخن گفتن از جانب رییس جمهور منتخب یا دولت آینده نیستم. در مقام تببین و توضیح پاسخ کوتاه و قاطع آقای رییسی به سؤال از امکان دیدار با رییس جمهور آمریکا، آن را واکنشی به سخن چند ماه قبل بایدن دانستم. مقصود از این توضیح آن بود که چنین پاسخی را نباید از روی تعصب کور یا سرسختی نامعقول فهمید بلکه منطق روشن و موجهی در متن مواجهات جاری میان ایران و آمریکا دارد. روشن است که در عالم سیاست جز اصول و مبانی که تغییرناپذیرند، در روشها و تاکتیکها امر لایتغیر و مطلقی نداریم.

امام راحل می فرمودند که حتی برقراری رابطه با آمریکا نیز به فرض آن که «آمریکا آدم بشود» ممکن است و این موضع دربارۀ مسائل پایینتر از برقراری رابطه به طریق اولی صادق است. هرچند با توجه به مجموعۀ رفتارهای مستکبرانه و ظالمانۀ طرف آمریکایی بعید است در آینده نزدیک خبری از «آدم شدن» باشد و طبعاً بر این اساس تغییری در «خیر» قاطع آقای رئیسی و راهبردی که در پس آن قرار دارد هم ایجاد نمی شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین