۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
کد خبر: ۶۸۴۹۱۴
پ
نوجوانان باید بدانند که اگر از تصاویرشان سوءاستفاده شد این موضوع را با والدینشان در میان بگذارند و یا به سامانه‌های ۱۲۳ (اورژانس اجتماعی) و ۱۱۰ (پلیس) اطلاع دهند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا،تصاویر و فیلم‌های غیراخلاقی یا همان هرزه‌نگاری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یکی از مباحث بسیار جدی و نگران‌کننده برای خانواده‌هاست. تصاویر و فیلم‌های غیراخلاقی می‌تواند تأثیرات مخرب زیادی بر روح و روان کودکان و نوجوانان بگذارد. حال این سؤال مطرح می‌شود که با هرزه‌نگاری در فضای مجازی چه کنیم؟ یکی از بهترین راهکارها این است که در مواجه با این‌گونه تصاویر و مطالب فوراً آن سایت یا شبکه اجتماعی را ترک کنیم.

گاهی اتفاق می‌افتد که افرادی برایتان تصاویر و محتواهای غیراخلاقی ارسال می‌کنند. بهترین کار برای جلوگیری از آلوده شدن فکر و ذهنتان به موضوعات غیراخلاقی این است که ارتباطتان را با اشخاصی که چنین تصاویری برایتان می‌فرستند قطع کنید.

اگر از تصاویر شما سوءاستفاده شد باید این موضوع را با والدینتان در میان بگذارید و به سامانه‌های ۱۲۳ (اورژانس اجتماعی) و ۱۱۰ (پلیس) اطلاع دهید. مطمئن باشید کسانی هستند که در هر شرایطی از شما محافظت می‌کنند.

یادتان باشد تماشای زیاد تصاویر و فیلم‌های هرزه‌نگارانه و غیراخلاقی باعث اعتیاد شما به آن می‌شود و در رفتار و افکارتان انحرافاتی به وجود می‌آورد. از همه مهم‌تر فضای مجازی هم محضر خداست؛ پس در محضر خداوند گناه نکنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین