۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
کد خبر: ۶۸۶۹۵۷
نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد؛

رسانه‌های معاند درصدد ایجاد ارتباط میان افزایش ابتلا به کرونا و عزاداری‌ها

رسانه‌های معاند درصدد ایجاد ارتباط میان افزایش ابتلا به کرونا و عزاداری‌ها
کرمانشاه ـ حجت الاسلام و المسلمین نریمانی گفت: رسانه های معاند مترصد این مهم هستند که هر گونه افزایش ابتلا به کرونا در کشور را به مراسم ها و مجالس عزا در محرم گره بزنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، حجت الاسلام و المسلمین امان الله نریمانی، نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری امروز در دیدار با جمعی از اساتید دانشگاه های استان کرمانشاه ضمن تسلیت ایام محرم حسینی در سخنانی اظهار داشت: محرم امسال و سال گذشته با توجه به وضعیت ویروس کرونا در جامعه بسیار متفاوت برگزار شده اند و همه این تغییرات برای حفظ سلامتی مومنین و عزاداران حسینی است.

وی گفت: در کنار برگزاری باشکوه مراسم اقامه عزای حسینی حفظ سلامتی مؤمنین و رعایت پروتکل های بهداشتی و اجتماعی برای مهار ویروس سرکش و وحشی کرونا باید یکی از مهمترین اولویت های ما باشد کما اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی های اخیر خویش به این مهم توجه بسیار ویژه داشته و همواره بر رعایت موارد بهداشتی تاکیدات فراوانی دارند.

این استاد حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: رهبری معظم اسلامی با نگاه حکیمانه خود به وضعیت جهان و نیز با نگاهی هوشمندانه به دنبال این مهم هستند که کسی از عزاداران حسینی در این ایام مهم، خدایی ناکرده به علت بی مبالاتی برخی از افراد به ویروس کرونا دچار نشود، زیرا رسانه های معاند مترصد این مهم هستند که هر گونه افزایش آمار ابتلا به کرونا در کشور را به مراسم ها و مجالس عزا در محرم گره بزنند.

حجت الاسلام و المسلمین نریمانی عنوان کرد: بنابراین شایسته است متولیان تشکل ها و هیأت های مذهبی وضعیت موجود در جامعه را به خوبی بسنجند و با مدیریت درست و جامع خود تمام موارد بهداشتی و ضروری را در ایام شبها و روزها مدنظر داشته باشند.

نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نگاه اسلام به سلامتی، نگاهی جامع، تخصصی و مهم است، گفت: یکی از خواسته های اصلی اسلام حفظ سلامتی مومنین است و بدین منظور در بسیاری از آیات قرآن کریم و نیز در روایات ائمه اطهار علیهم السلام بر این مهم تاکید شده است، بنابراین خواسته ما از متولیان هیأت ها و تشکل های مذهبی در این ایام، پیشگامی آنان در مبارزه با ویروس منحوس کروناست.

این استاد حوزه علمیه بیان کرد: موضوع دیگری که همواره در سال های اخیر بسیار بدان پرداخته شده است، برگزاری مراسم ها و مجالس عزا با بستر عقلانیت و دیانت است، باید عزاداری های ما تجلی کاملی از عقلانیت دینی باشد تا جریان های ملحد و دین ستیز نتوانند در آن رسوخ کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نریمانی عنوان داشت: در این ایام و در کنار آن تورم بی سابقه در بازار، سفره بسیاری از ایرانیان را عملا کوچک و کوچک تر کرده است و امیدواریم که این وضعیت هرچه سریعتر با آغاز به کار دولت انقلابی آیت الله رئیسی از بین برود و مردم دوباره به آرامش برگردند بنابراین در این شب های پرفیض و معنوی باید وسعت نگاه ما بسیار گسترده تر شود، باید بتوانیم که در کنار اقامه عزای حسینی در بحث کمک های اقتصادی به اقشار آسیب پذیر جامعه نیز موفق باشیم.

نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: بی گمان ارزش و اجر عزاداری های ما در این شب ها و روزها با کمک به هم نوعان و خانواده های مستمند و نیازمند چند برابر می گردد، لذا شایسته است که در این ایام هم نوعان مان که به هر دلیل دچار مشکلات مالی و معیشتی شده اند را یاد کنیم و دست آنان را بگیریم./1400/پ210/

ارسال نظرات