۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
کد خبر: ۶۸۷۱۷۱
حجت الاسلام والمسلمین مروی:

ایثار و فداکاری سیدالشهدا در رفتار کادر درمان تجلی‌یافته است

ایثار و فداکاری سیدالشهدا در رفتار کادر درمان تجلی‌یافته است
خراسان رضوی ـ تولیت آستان قدس رضوی گفت: کادر درمان کشور در شرایط خاص کنونی جلوه و تجلی گذشت و فداکاری اباعبدالله الحسین(ع) را به نمایش گذاشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسا در خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی در آیین خطبه‌خوانی شب عاشورا با حضور جمع محدودی از خادمان بارگاه منور رضوی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در صحن انقلاب حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، ضمن عرض تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام حسین(ع) اظهار کرد: بنا به شرایط خاص بهداشتی حاکم بر کشور، قصد سخنرانی ندارم و تنها برای عرض ارادت، اخلاص و خاکساری به پیشگاه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و عرض تسلیت به پیشگاه ملکوتی ولی‌نعمتمان حضرت رضا(ع) و دوم برای قدردانی و تشکر از جامعه پزشکی و پرستاری کشور سخنان کوتاهی را ایراد می‌کنم.

وی با بیان اینکه کادر درمان کشور در شرایط خاص کنونی جلوه و تجلی گذشت و فداکاری اباعبدالله الحسین(ع) را به نمایش گذاشته‌اند، تصریح کرد: امام حسین(ع) اسوه و الگوی زندگی بشریت است و یکی از جلوه‌های عاشورا فداکاری و گذشت اباعبدالله(ع) بود که برای ما یک درس است و ما این روزها این درس امام حسین(ع) را در رفتار پزشکان، پرستاران و کادر درمان کشور به‌خوبی مشاهده می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: من از کنار مضجع شریف حضرت ثامن‌الحجج علیه آلاف تحیه و الثنا خدمت همه پزشکان، پرستاران و مجموعه بهداشت و درمان کشور که به بیماران خصوصاً بیمارانی که گرفتار این ویروس منحوس شده‌اند ارائه خدمت می‌کنند، سلام عرض می‌کنم و در برابر این فداکاری، ازخودگذشتگی، بردباری و ایثار سرتعظیم و تکریم فرود می‌آورم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی مجاهدت، ایثار و تلاش جامعه پزشکی و پرستاری کشور برای نجات جان بیماران را سزاوار تحسین و مشمول اجر الهی دانست و تصریح کرد: جامعه پزشکی و پرستاری کشور بادانش، تلاش، کوشش و فداکاری خود جمعیت زیادی از بیماران را به اذن و فضل الهی از مرگ نجات و اجازه نمی‌دهند گرد یتیمی بر سر بسیاری از کودکان بنشیند و خانواده‌هایی عزیزان خود را از دست بدهند؛ درود، رحمت، مغفرت و فضل الهی شامل حال شما باد.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان سخنان خود به بیان روایاتی از سخاوت و بزرگواری حضرت امام حسین(ع) اشاره و ابراز کرد: هیچ‌کس از درب خانه اباعبدالله(ع) ناامید باز نمی‌گذشت و آن حضرت مظهر و تجلی کرامت و فضیلت الهی بودند.

گفتنی است، با توجه به شیوع موج پنجم کرونا در کشور و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مراسم خطبه‌خوانی شب عاشورای حرم مطهر رضوی امسال در حداقل زمان ممکن، بدون حضور زائران و با جمع اندکی از خادمان بارگاه منور امام رضا(ع) برگزار شد.

ارسال نظرات