۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۷
کد خبر: ۶۹۰۳۹۱
پ
امام جمعه کرمان مطرح کرد؛
کرمان - حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی گفت: این قدرت الهی است که رزمنده اش افتخار آمیز، خاطرات فرمانده اش دانشگاه انسان ساز می شود.

به گزارش خبرگزاری رسا در کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز در گردهمایی ثاراللهیان استان کرمان به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: متجاوزان در این جنگ از ۸۰ کشور آمدند و نمایندگان یک چهارم جمعیت دنیا در مقابل ایران قرار داشت و در نهایت هم پیروزی از آن جمهوری اسلامی شد.

به گفته وی، جنگ ما دفاعی مقدس در مقابل همه دنیا بود همانگونه که همه جنگ های پیامبر نیز جنگ های دفاعی بودند.

وی با اشاره به مولفه های پیروزی جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس اذعان کرد: این لشکر فرماندهی ممتازی داشت، فرمانده شخصیتی است که این شخصیت درخشش اش نه تنها در دفاع مقدس بلکه بعد از جنگ هم ادامه دارد و عده زیادی را رهبری می کند.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در دنیای امروز سنجیدن قدرت کشورها چند مولفه دارد، همانطور که در همه بخش ها، بخش های برتر را نشان می دهند چند محور در قدرت کشور مهم است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی ادامه داد: یکی از آنها جغرافیای کشور است، آب و هوا، کوه ها و موقعیت آن موثر است؛ محور دوم مولفه تولید قدرت آن جمعیت این کشور است، جمعیت و جمعیت جوان کشور که مثلا چقدر تحصیل‌کرده داریم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مولفه سوم قدرت کشورها توانایی بسیج کردن است، یادآور شد: قدرت بسیج حاکمیت بسیار مهم و نسبت به یک حادثه در یک جریان خاص و اینکه حاکمیت چقدر قدرت بسیج کردن در قدرت کشورها موثر است.

وی با بیان اینکه در تولید قدرت ایران مردم را به سمت خدا می خوانند، خاطرنشان کرد: کشور های دیگر و در جنگ های دیگر همه مردم را به سمت خود دعوت می کنند درحالیکه در ایران اینگونه نیست، شما یک پیامبر نمی بینید که مردم را به سمت خود بخواند، همه پیامبران مردم را به سمت خدا می خوانند.

وی تاکید کرد: این قدرت الهی است که رزمنده اش افتخار آمیز، خاطرات فرمانده اش دانشگاه انسان ساز می شود و اگر کسی در این راه جان خود را از دست دهد شهید و مقدس است و ما در تولید قدرتی هستیم که دفاع را ارزش می دانند.

به گفته علیدادی، این قدرت همان جبهه حق است و جبهه حق و باطل همیشه با هم درگیر هستند و در راس جبهه حق آن نبی مکرم اسلام و آموزه های وی بود./1400/د101/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین