۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
کد خبر: ۶۹۱۳۹۲
پ
مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه هرمزگان:
هرمزگان ـ ذاکری گفت: جامعه اسلامی زنان را به سوی عزت خواهی، عفاف، درک شخصیت و کمال جویی و تحول فکری و روحی هدایت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا در هرمزگان، خانم صغری ذاکری امروز در همایش تربیت و تعالی حوزه ای در روستای روتان شهرستان سیریک، بیان کرد: زنان‌، نه تنها در پیروزی انقلاب اسلامی سهم بزرگی را ایفا کردند، بلکه در تثبیت نظام جمهوری اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی حرف نخست را زدند.

مدیر مدرسه علمیه حضرت خدیجه (س) سیریک، زنان را از عناصر فضیلت و ارزشهای الهی دانست و گفت‌: زنان دارای برکات زیادی هستند و به عنوان نیمی از جامعه بشریت، همواره بیشترین بار مشکلات را بر دوش می کشند و به نوعی شریک غم خانواده می باشند.

وی ضمن بیان اینکه جوامع و تمدن جاهلی زنان را حقیر و ضعیف شمرده‌، تصریح کرد: اسلام به زنان، شخصیتی باکرامت و مقامی والا بخشیده که این مقام و منزلت، توأم با فداکاری و ایثار، در پرتو انقلاب اسلامی تجلی یافت و عطر شکوفایی این موجود بزرگوار و با فضیلت، جهانیان را به شگفت اورد، تا انجا که خبرگزاریها و تحلیل گران، انقلاب اسلامی را به «انقلاب چادرها» نامگذاری کردند.

 ذاکری با بیان این که هنر انقلاب اسلامی متحول ساختن زنان جامعه است‌، اظهار کرد: جامعه اسلامی زنان را در مسیر اسلام و ارزشهای الهی هدایت کرد و از بی هویتی و بی بند و باری و ابتذال که سوغات غرب بود، به سوی عزت خواهی، عفاف، درک شخصیت و کمال جویی و تحول فکری و روحی هدایت کرد .

مدیر مدرسه علمیه حضرت خدیجه (س) سیریک در ادامه با اشاره به اینکه بانوان در انقلاب اسلامی نقش هدایتگری داشتند، بیان کرد: زنان با حضور خویش در صف مقدم تظاهرات، انگیزه قیام و حضور در تظاهرات و مقابله با طاغوت را در مردها و جوانها به وجود آوردند.

وی در پایان با تاکید بر الگوپذیری زنان مسلمان از حضرت فاطمة زهرا (س) و زینب کبری (س)، گفت: همان گونه که زنان با الگوپذیری وارد نهضت شدند و در مقابل طاغوت ایستادند و از اسلام و قرآن دفاع کردند، امرزو نیز می توانند از ولایت دفاع کنند./1400/د۱۰۱/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین