۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۶۹۱۴۱۳
پ
مسؤول مدرسه علمیه منصوریه شیراز:
فارس ـ حجت الاسلام حدائق گفت: خداوند برای تمام انسان ها پیامبر(ص) را الگو قرار داده است، از این رو یکی از افتخارات امام حسین(ع) بردن نام پیامبر(ص) در کربلا بود.

به گزارش خبرگزاری رسا در فارس، حجت الاسلام علیرضا حدائق امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه منصوریه در خصوص شخصیت نبی مکرم اسلام(ص) اظهار کرد: تا ابد اسوه بشریت رسول خاتم(ص) است.

وی در ادامه با تصریح اینکه یکی از ضرورت هابرای مسلمانان به ویژه شیعیان و با اهمیت بیشتر برای طلاب این است که پیامبر(ص) را باید بیشتر بشناسند، اضافه کرد: خداوند برای تمام انسان ها پیامبر(ص) را الگو قرار داده است، از این رو یکی از افتخارات امام حسین(ع) در روز عاشورا بردن نام پیامبر(ص) در کربلا بود.

مسؤول مدرسه علمیه منصوریه شیراز یکی از ضعف های جدی جوامع اسلامی را داشتن اطلاعات اندک از پیامبر(ص) دانست و خاطرنشان کرد: گاهی یک جوان از ابتدای جوانی تا پایان عمر هیچ مطالعه ای در خصوص زندگی پیامبر(ص) نداشته است و این یک ضعف است.

حجت الاسلام حدائق گفت: رمز موفقیت رسول الله(ص) در صفاتی است که خداوند در قرآن کریم ذکر می کند، مبرز ترین مدیر عالم، رسول الله(ص) است و حضرت از هیچ، همه چیز ایجاد کرد، بنابراین تفاوت پیامبر(ص) با سایر انبیا در این بود که پیامبر (ص)مجذوب سالک بود اما انببیای دیگر سالک مجذوب بودند.

وی به خصوصیات اخلاقی و رفتاری نبی مکرم اسلام(ص) در قرآن کریم اشاره و افزود: خداوند می فرماید پیامبری به سوی شما آمده است که از خود شما است، از این رو مدیرکل، استاندار و مسئول باید مردمی باشند، پیامبر(ص) فقط اسوه برای حوزه ها نیست بلکه اسوه برای بشریت است.

حجت الاسلام حدائق گفت: افرادی موفق هستند که مردمی باشند. یکی از مشکلات جدی مسئولان این است که مردمی نیستند و مردم آنان را پیدا نمی کنند به این معنا که در دسترس نیستند، برخی از مسئولان در ساعات کاری تلفن خود را جواب می دهند و بعد از آن پاسخگو نیستند این یک ضعف است، برخی از زمان اغاز مسئولیت دیگر پاسخگو نیستند، از این رو طلاب موفق طلابی هستند که مردمی هستند پیامبر(ص) نیز اینگونه بودند.

وی ابراز کرد: سختی های مردم بر پیامبر(ص) سخت می گذشت این یکی از ویژه های پیامبر(ص) بود، برخی مواقع برطرف کردن مشکل یک فرد از دست یک شخص بر می آید اما می گوید به من ربطی ندارد، انسان های با تقوا به وظایف خود عمل می کنند، هنگامی کوتاهی در وظیفه را در دیگران می بینند اندوهگین می شوند.

مسؤول مدرسه علمیه منصوریه شیراز اضافه کرد: رافت و مهربانی نیز از دیگر ویژگی های پیامبر(ص) است./1400/د۱۰۱/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین