۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۶۹۲۶۸۰
پ
مشاور جدید رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی:
کردستان ـ کریمی گفت: رئیس‌جمهور اقوام را مولفه‌های تقویت کشور دانسته و به بنده تاکید کرده که شیعه و سنی نداریم.

به گزارش خبرگزاری رسا در کردستان، ماموستا عبدالسلام کریمی با اشاره به انتصابش به‌عنوان مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی؛ به نگاه دولت به اقوام مذاهب اشاره کرد و اظهار داشت: آیت‌الله رئیسی به بنده اعلام کرده که ما شیعه و سنی، کرد، ترک و فارس نداریم و همه یکی هستیم.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور اقوام را مولفه‌های تقویت کشور دانست‌ و تاکید کرد‌ که همه با هم باید یکدل و یکصدا همانند یک پازل برای ساختن و تقویت ایران قوی تلاش کنیم.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی اقوام را مقاوم و تقویت‌کننده دانست و تصریح کرد: دولت سیزدهم دولت خدمتگزار بوده و برای تقویت همه اقوام و مذاهب از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهد کرد.

کریمی گفت: آیت‌الله رئیسی تاکید کرد که هیچ تبعیضی، چه تبعیض‌های اقلیمی و تبعیض‌های مذهبی و چه تبعیض‌های گویشی و تبعیض بین افراد و توزیع ظرفیت‌ها و امکانات کشور قابل پذیرش نیست.

ماموستا عبدالسلام کریمی، متولد سال 1346 فرزند شهید، دانش‌آموخته دکترای زبان و ادبیات عرب و دارای گواهی افتا و اجتهاد از طرف مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سال 1370 است.

فرماندار شهرستان دیواندره به مدت 5 سال، رئیس دانشگاه‌های پیام نور مریوان و سنندج به مدت 5 سال، معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی سازمان آموزش و پرورش استان کردستان به مدت 5 سال، مدیرکل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان کردستان و مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی سنندج از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی وی است.

در حکم آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی به ماموستا کریمی آمده است " نظر به مراتب تعهد و سوابق ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی» منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت‌محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم‌داری»، «پاکدستی و فسادستیزی»، «قانون‌مداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» با پیگیری موثر و بهنگام مسائل مربوط به امور اقوام و اقلیت‌ها، در ایجاد وحدت، همدلی و انسجام بین اقوام گوناگون و مذاهب مختلف و پیشبرد اهداف دولت در چارچوب قوانین و مقررات کشور مجدّانه کوشا باشید.

توفیقات روزافزون آن‌جناب را در انجام شایسته وظایف محوله، خدمت‌رسانی به مردم در امور اقلیت‌ها، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به‌ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم"./د101/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین