۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
کد خبر: ۶۹۲۸۷۰
پ
با این روش‌های جالب قادر خواهید بود پی بـه شخصیت افراد مختلف ببرید.

به گزارش خبرگزاری رسا،شخصیت افراد و برخورد آن‌ها پرده از درون ان‌ها و ان چیزی کـه در ذهن دارند بر می‌دارد و مـا با کمی دقت میتوانیم ان‌ها را بشناسیم. با این روش‌های جالب قادر خواهید بود پی بـه شخصیت افراد مختلف ببرید و از انواع خصوصیات و رمر و راز درونی آنان پرده بردارید.

همه‌ی مـا بـه نوعی دوست داریم کـه احساسات و شخصیت اطرافیان خودرا بشناسیم تا در نتیجه بتوانیم در موقعیت‌های مختلف برخوردی مناسب با آن‌ها داشته باشیم. باوجود پیشرفت تکنولوژی، هنوز هم روش‌های سنتی شناخت شخصیت از روی دست‌خط، امضاء رنگ چشم، چهره، تاریخ تولد و… در میان مردم طرفداران خاص خودرا دارد، اما آیا بـه درستی شناخت شخصیت از طریق روش‌های متفاوت پایه علمی دارند؟

*شناخت شخصیت از روی دستخط‌
می‌توان از روی دستخط بـه عده‌ای از ویژگی‌های فرد پی برد، از جمله این کـه افرادی کـه در حین نوشتن فشار بیش از اندازه بر روی کاغذ می‌آورند، دارای استرس و اضطراب هستند و یا در مقابل، افرادی کـه در نوشتن، کلمات آن‌ها محور و یا کم رنگ اسـت، نمایانگر افسردگی آنان اسـت.

هم چنین افرادی کـه ریز مینویسند، اغلب خجالتی، درس خوان و دقیق هستند و افرادی کـه درشت مینویسند، انسان‌های برون گرایی هستند کـه تمایل دارند توجه همه‌ی رابه خود جلب کنند و یا افرادی کـه متوسط مینویسند، شخصیتی متعادل دارند.

حسین ابراهیمی مقدم، روان‌شناس دراین خصوص معتقد اسـت: در مواردی مثل امضاء کردن فرد در وسط صفحه، تا حدودی شاید بتوان بخود مداری یا خود مرکز بینی مشکوک شد و یا کسانی کـه از حروف خیلی کوچک و ریز در نوشتن استفاده میکنند، توان بـه مسائلی از قبیل خود کم بینی یا کاهش اعتماد بـه نفس پی برد کـه همه‌ی این موارد بعنوان یک نشانه اصلی و قطعی در مورد شخصیت فرد قابل استفاده نیست.

*شناخت شخصیت از روی چهره
حالت صورت و چهره اشخاص نیز یکیدیگر از راه‌های شناخت شخصیت اسـت کـه در میان مردم رایج اسـت، تا جاییکه برخی معتقدند افراد با صورت کشیده و دراز صبور هستند، افراد دارای صورت مربعی شکل، سخت کوش بوده، افراد با صورت پهن، دانا و مهربان هستند و هم چنین افراد با صورت گرد، پر انرژی بـه حساب می‌آیند.

*شناخت شخصیت از روی جمجمه
ایده جمجمه خوانی درسال ۱۸۰۰ ایجاد شد کـه در قرن نوزدهم نیز گاهی برای تحقیقات پلیسی ازآن استفاده می‌شود. طرفداران نظریه جمجمه خوانی می‌گویند شخصیت و احساسات افراد را می‌توان از روی شکل جمجمه آن‌ها تشخیص داد و حتی ادعا دارند بزهکار بودن یا نبودن اشخاص نیز از روی جمجمه آن‌ها قابل تشخیص اسـت.‌

ازآن‌جایی که ابعاد شخصیت انسان‌ها پیچیده و متفاوت اسـت و عوامل متعددی می‌تواند در بروز شخصیت افراد، تاثیرگذار باشد، در نتیجه اکتفا کردن صرف بـه روش‌های مختلف شخصیت شناسی، بنظر عقلانی نبوده ودر حقیقت مواردی کـه با عنوان‌های مختلف شناخت شخصیت نامبرده می‌شوند، نسبی هستند.

برچسب ها: دستخط تست شخصیت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین