۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
کد خبر: ۶۹۲۹۵۱
پ
مولوی مدنی گفت: حقیقت امر این است که اگر انصاف داشته باشیم امروز وحدت بین شیعه و سنی از نفس کشیدن هم برای امت اسلامی لازم تر است.

مولوی اسحاق مدنی استاد دانشگاه مذاهب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا به مناسبت هفته وحدت گفت: حقیقت امر این است که اگر انصاف داشته باشیم امروز وحدت بین شیعه و سنی از نفس کشیدن هم برای امت اسلامی لازم تر است.

وی در ادامه با اشاره به ثمرات منفی اختلاف بین شیعه و سنی افزود: تفرقه جهان اسلام را به آتش می کشد و چه قدر خون ها به واسطه این اختلافات ریخته می شود و پیامد های منفی برای مسلمین دارد و چه قدر دشمنان اسلام از این اختلافات سوء استفاده می کنند.

مولوی مدنی با بیان وضعیت کنونی کشورهای اسلامی ابراز داشت: امروز همه کشورهای اسلامی درگیر هستند و هیچ کشور اسلامی نیست که بتوانیم بگوییم با کشور اسلامی دیگر اختلاف مرزی و یا عقیدتی نداشته باشند و برعکس بعضی از همین کشورهای اسلامی با کسانی که همیشه علیه اسلام توطئه می کنند ارتباط بهتری دارند.

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به تفرقه افکنان در بین شیعه و سنی بیان کرد: افرادی که به تفرقه افکنی بین شیعه و سنی اقدام می کنند دو گروه هستند، گروهی ایادی دشمن هستند و آب در آسیاب دشمن می ریزند و گروهی دیگر دچار توهم و سوء برداشت از اسلام شده اند به این بیان که فکر میکنند اگر به گروه اسلامی دیگر حمله و توهین کنند در واقع خدمت به حق و امر به معروف کرده اند که اینگونه با جهالت خود موجب اختلاف می شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر توهین کردند معروف باشد یعنی بزرگان شیعه و سنی نمی فهمیدند که این کارها را نمی کردند و با هم متحد شدند و برای پیشبرد اسلام با یکپارچگی پرچم اسلام را در دنیا برافراشتند که برای نمونه باید یادآور شد که حضرت علی(ع) تا آخرین لحظه از تفرقه دوری می کردند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین