۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱
کد خبر: ۶۹۳۵۲۳
پ
آیت الله نوری همدانی:
حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: دربرابر دشمن به گفتار و نوشتار اکتفا نکنیم بلکه باید حرکت کنیم و الا دشمن با صرف تجهیزات و سرمایه ها روز به روز نقشه خود را عملی تر می کند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار قاضی حنیه رییس هیات امنای تجمع علمای مسلمین لبنان، ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) گفت: در قرآن کریم به مسلمانان دستور داده شده است که از جهات فکری و فرهنگی، استراتژیکی، جهادی، اطلاعاتی و اقتصادی همواره آمادگی داشته باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی افزود: دوست داشتن و در مرحله بعد پیروی از ائمه اطهار(ع) براساس حدیث ثقلین و روایات دیگر واجب است.

وی ائمه اطهار(ع) را به عنوان بهترین الگو برای مسلمانان جهان عنوان کرد و گفت: یکی از مهم ترین درس های ائمه معصومین اتحاد و ظلم ستیزی است و باید مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی در سایه وحدت سر لوحه کار مسلمین جهان باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به سفرهای متعدد خود به لبنان بیان داشت: لبنان علمای بسیار روشنی دارد که اقدامات سید شرف الدین و امام موسی صدر را متجلی می کند، امروز ملت لبنان از جهات فکری، فرهنگی و استراتژیکی با یکدیگر متحد هستند، ماهم خدمت شما هستیم و باید بیدار باشیم.

این مرجع تقلید افزود: لبنان به عنوان کشوری که پیروان ادیان مختلف در آن زندگی می کنند، از انسجام و وحدت خوبی برخوردار است؛ بویژه وحدت میان پیروان دو مذهب بزرگ شیعه و اهل سنت به خوبی وجود دارد و این باید الگویی برای دیگر کشورها باشد.

وی با اشاره به توطئه دشمنان علیه مسلمانان در طول تاریخ گفت: نقشه دشمنان، امروز این است که بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند و آنها را به جان هم بیندازند و توطئه های خود را به پیش ببرند؛ همان چیزی که در افغانستان، سودان و یمن می بینیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کرد: وظیفه امروز ما این است که در برابر دشمن به گفتار و نوشتار اکتفا نکنیم بلکه باید حرکت کنیم و الا دشمن با صرف تجهیزات و سرمایه ها روز به روز نقشه خود را عملی تر کرده و قوی تر شده و ما ضعیف تر می شویم.

وی با بیان اینکه تقویت مقاومت وظیفه امروز ماست، تاکید کرد: باید برای تقویت مقاومت بویژه در سوریه به میدان بیائیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه صهیونیست ها نماینده غرب در منطقه هستند، بیان داشت: تا صهیونیست ها در فلسطین هستند، کشورهای خاورمیانه راحتی و آسایش نخواهند داشت. اولین کار ما باید از بین بردن صهیونیست ها و تامین حقوق ملت فلسطین باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان با بیان اینکه باید قدرت خود را به استکبار نشان دهیم، گفت: تنها در سایه وحدت است که می توان بر دشمن پیروز شد و اقتدار اسلام را به رخ جهانیان بکشانیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین