۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۱
کد خبر: ۶۹۵۰۶۰
پ
یادداشت؛
برخی از غرب گرایان آنچنان شیفته غرب می شوند که گاه می خواهند از خود غربی ها هم غربی تر شوند؛ حتی به نظر می رسد که غربی ها نیز از این همه دلباختگی چمانشان گرد می شود.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، برخی از غرب گرایان آنچنان عاشق و شیفته غرب می شوند که گاه می خواهند از خود غربی ها هم غربی تر شوند؛ حتی به نظر می رسد که غربی ها نیز از این همه دلباختگی تعجب می کنند و چمانشان گرد می شود.

یکی از این دلباختگی ها سخن گفتن از پایان دوران موشک ها و آغاز دوران گفت و گو ها است؛ چرا که در دوران کنونی مشاهده می شود رقابت تسلیحاتی بین کشورهای جنگ جوی دنیا از جمله آمریکا ادامه دارد و روزانه تسلیحات جدیدی تولید می شود.

حتی در دوران کنونی تسلیحات پیشرفته ای اختراع می شود و نشانی از کاهش رقابت تسلیحاتی و یا کاهش تولید تسلیحات نظامی مشاهده نمی شود؛ معلوم نیست این دست آقایان چه دیده اند یا با خود چه فکر کرده اند که از این دست سخنان بر زبان جاری می کنند.

به نظر می رسد این افراد آنچنان دلباخته و شیفته تبلیغات و سخنان غربی ها شده اند که پیشاپیش از جانب خود دنیای آینده را پیش بینی کرده اند این در حالی است که غرب هیچگاه به آنچه خود تبلیغ می کند عمل نمی کند به عبارتی آمریکا سخن از آزادی می زند و یا سخن از حذف بمب اتم می زند اما بدان عمل نمی کند و فقط برای دیگران تعیین و تکلیف می کند.

غربی که مدام از آزادی دم می زند اما تشکیک در ماجرای هولوکاست را بر نمی تابد و کافی است که در این زمینه صحبت کنید تا شما را از کارتان اخراج کنند.

همچنین آمریکا که همواره بر منع دست یابی به سلاح اتمی کشور ها تاکید می کند اما خود دارای میزان فراوانی کلاهک هسته ای است و همچنین کشوری است که این سلاح کشتار جمعی را علیه ملتی دیگر به کار گرفته و هزاران نفر را در کسری از ثانیه کشته است؛ این است حقوق بشر آمریکایی!

حال باید به این آقایان گفت چندان این دست سخنان آمریکا را جدی نگیرید چرا که خود آمریکا بدان عمل نمی کند و این سخنان را می گوید تا دیگر ملت ها را به دام بیندازد و یا به آنان آدرس غلط دهد.

اگر امروز کشوری که از امکانات نظامی خود بکاهد قطعا مورد دستبرد بیگانگان واقع می شود و در آن صورت سخن گفتن از این مدل حرف های زیبا جایی ندارد.

شاهد آن نیز در اوایل دوران انقلاب اسلامی ایران است؛ به هنگامی که دشمن احساس کرد کشور ایران از نظر نظامی ضعیف است به فکر تجاوز و تصاحب ایران افتاد و از زمین و هوا به ایران حمله کرد؛ همچنین با توجه به از همگسستگی نیروی نظامی ایران، کفه ترازو به طرف دشمن سنگین بود.

از طرفی ایران به جهت نداشتن تجهیزات موشکی شبانه روز مورد آتش سنگین عراق بود؛ اما با تلاش خستگی ناپذیر پاسداران انقلاب اسلامی از جمله شهید طهرانی مقدم، ایران توانست به گزینه موشکی دست یابد؛ در این هنگام بود که کفه ترازوی جنگ به برابری رسید و موشک جواب موشک شد.

از آن پس رژیم بعث عراق می دانست که زیر نظر برای حمله موشکی است و این گونه کار برای رژیم بعث سخت شد و ایران دست برتر جنگ شد.

به همت شهید طهرانی مقدم و دیگر پاسداران انقلاب اسلامی صنعت موشکی ادامه یافت و توانست به رشد و شکوفایی برسد.

صنعتی که در دوران دفاع مقدس برای یورش به دشمن به کار می رفت و پاسخ به تحرکات و حملات نظامی ایران بود در بعد از جنگ جایگاهی مهم تر پیدا کرد.

امروزه صنعت موشکی ایران آنچنان قدرت و عظمت یافته است که به گونه ای عامل بازدارنده شناخته می شود به عبارتی دشمن را از حمله به ایران مایوس و نا امید می کند.

امروزه با وجود تحریم های گسترده علیه مردم ایران، دشمن هرگز به سمت گزینه نظامی نمی رود هرچند بارها سخن از روی میز بودن تمامی گزینه ها می زند اما هرگز دست به این گزینه نمی زند. سوال این است چرا؟

پاسخ روشن است و حتی دشمنان ملت ایران یعنی رژیم صهیونیستی بدان اعتراف کرده است، رژیم صهیونیستی در موارد متعدد عنوان کرده است که اگر به ایران بخواهد تعرض کند، نمی داند در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد! در واقع و به زبان خودمانی اسرائیل و آمریکا می دانند که اگر به سمت گزینه نظامی بروند زیر باران موشکی جبهه مقاومت و ایران اسلامی خواهند رفت و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تل آویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد.

حال باید از خودفروختگان داخلی و شیفتگان غرب پرسید چگونه از حذف صنعتی سخن می گویید که در دوران دفاع مقدس سبب برتری ایران شد؟ و چگونه سخن می گویید در مورد حذف صنعتی که امروز بازدارندگی از حمله دشمنان به ایران ایجاد کرده است؟

مگر دشمن زبان نرم می فهمد که شما از گفت و گو با دشمن سخنرانی می کنید! دشمن شبانه روز به فکر آسیب زدن به ملت است و تمامی گزینه ها را بررسی می کند بعد شما خواهان محدود کردن گزینه های ما برای پاسخ به دشمن هستید؟ این چه منطقی است؟

امروزه آمریکا و دیگر کشورهای جنگ طلب بودجه های نظامی خود را افزایش می دهند و هزاران تسلیحات به کشورهای غرب آسیا ارسال می کنند! امروز غرب آسیا و برخی کشورهای منطقه تبدیل به انبار باروت و مهمات شده اند؛ اینان همچون رژیم بعث عراق غلامان حلقه به گوش آمریکا هستند!

آنچنان برای آمریکا خوش رقصی می کنند و دستمال می اندازد که حاضر شده اند پای روی رگ ملی گرایی خود بگذارند و با رژیم صهیونیستی که سال ها درگیری داشتند آشتی کنند و رژیم کودک کش و نسل کش صهیونیستی را به رسمیت بشانسند.

این غلامان حلقه به گوش آمریکا در منطقه برای رضای آمریکا هرکاری حاضر هستند بکنند و بعید نیست همچون صدام سبک مغز هوس حمله به ایران به سر داشته باشند.

حال چگونه انتظار دارید در میان این بی خردان، سلاحی بازدارنده نداشته باشیم و همچون آهویی نجیب کنار بنشینیم؟!

کافی است که مقداری در مسائل نظامی از خود کاستی نشان دهیم آن موقع است که خواهیم دید چه بلایی بر سر ملت ایران خواهند آورد.

اما مردم ایران که این تجربه دیرینه را دارد و شناخت کافی از منطقه دارد به سخنان غربگرایان تن نمی دهد.

برای نمونه این غربگرایان در ماجرای حمایت ایران از محور مقاومت نیز گله و شکایت داشت؛ که چرا ایران به دیگر ملت ها برای مبارزه با داعش کمک می کند! به باور این آقایان بگذاریم همسایه به قاتل به تنهایی بجنگد و آنگاه که خانه همسایه را غارت کرد و خواست به ما یورش برد در خانه خودمان با او خواهیم جنگید!

این منطق ساده لوحانه غرب گرایان داخلی است؛ اما ملت ایران این دست سخنان را باور ندارد و به آنان میدان نمی دهد و بهترین شاهد برای ارزیابی نظر مردم شریف ایران شرکت پرشور ملت ایران در تشییع سرداری است که در خانه همسایه آسمانی شد! غربگرایان که در تمامی این دوران سعی داشتند زحمات رزمندگان محور مقاومت و مدافعان حرم را زیر سوال ببرند، در تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی مشت محکی از ملت ایران دریافت کردند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین