۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
کد خبر: ۷۰۹۷۶۰
پ
آیت الله میرباقری عنوان کرد؛
نماینده مجلس خبرگان رهبری منطق تفاهم را مهم ترین مسأله در جهاد تبیین دانست و گفت: با تصویرسازی صحیح از آینده انقلاب باید به جامعه امید تزریق کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله سید محمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری، دوشنبه شب در بیست و یکمیین یادواره شهدای روحانی مدرسه علمیه حقانی گفت: نباید بگذاریم امر رهبری مبنی بر جهاد تبیین زمین بماند و سطحی برخورد کردن با فرمایشات رهبری امری ناپسند است و نباید نگاهی سطحی داشت چرا که رهبری طرح کلی، حساب شده و دقیقی برای پیشرفت جامعه دارند.

وی افزود: ضرورت فعلی این کار به این خاطر است که زمینه تحریف بسیار مهیا است و دشمن با امپراتوری رسانه ای خود مقابله با انقلاب اسلامی را در دستور کار قرار داده و مجموع هزینه های دشمن برای مقابله با نظام اسلامی بسیار چشم گیر و حیرت آور است.

نماینده خبرگان رهبری با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن ابراز کرد: بسیاری از سنگرها را پشت سر گذاشته ایم و امروز به جنگ شناختی رسیده ایم که دشمن به کمک امپراتوری رسانه جنگ شناختی و تحریف وقایع علیه نظام جمهوری اسلامی را کلید زده است.

 استاد حوزه علمیه کار جهادی را عرصه مقابله با دشمن برشمرد و اظهار کرد: اولین سنگری که دشمن هدف قرار داده جمهوری اسلامی است که حرکت اول آنها ایجاد تحریف در انقلاب اسلامی و ایجاد یأس و ناامیدی است.

وی ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی با دو بال سبز مهدویت و سرخ عاشورا به موفقیت رسیده است دشمن نیز به شبهه پراکنی و تحریف در این دو زمینه دست می زند و این که حضرت آقا فرمودند اصل ایمان جوانان ما را هدف گرفته اند یعنی دشمنان، انقلاب ما را هدف قرار داده و با تحریف آدرس های غلط به جامعه و جوانان جامعه می دهند.

آیت الله میرباقری با تاکید بر اینکه دشمن با سیاست جنگ نرم و جنگ شناختی کار جدی می کند، تصریح کرد: در مقابل آنها باید جهاد تبیین کرد که یکی از مصادیق آن روایتگری صحیح است چرا که دشمن روایت معکوس ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ شناختی برای هشت هزار سال آینده تصویر سازی می کند، اظهار کرد: دشمن تصویری از حرکت به سوی یک آینده دلکش برای غرب ارائه می دهد و از سویی تصویری نادرست از اسلام و انقلاب ارائه می کند لذا باید جهاد تبیین کرد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انقلاب در دل مستضعفین عالم امید ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است و در مقابل چهره آرمانی از خود نشان می دهد در حالی که اگر به درون آنها نفوذ کنید خلاف آن را مشاهده خواهید کرد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نظام فکری و اعتقادی عنوان کرد: انقلاب ما به سمت تمدن نوین اسلامی حرکت می کند لذا باید به گونه‌ای تبیین کرد که به یک نظام فکری و اعتقادی رسید که با سرعت به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه باید تصویر روشنی از جبهه کفر به جامعه ارائه دهیم، تصریح کرد: قرآن تصویر روشنی از عمق لشکر شیطان را نمایش می دهد تا مومنین آنها را به خوبی بشناسند، تصویر سازی روشن و دقیق از جبهه دشمن یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید در جهاد تبیین صورت بگیرد.

آیت الله میرباقری با تاکید بر تصویر دلکش از آینده، آرمان ها و گذشته انقلاب، ابراز کرد: محور تبیین های ما باید ایجاد امید کند اگر امید ملت از بین رفت روشن ترین راه ها را هم پیمودنی نمی بیند لذا پیوست جهاد تبیین ما باید ایجاد امید باشد و اولویت دار ترین موضوعات آن جایی است که امید آفرین تر باشد.

وی با اشاره به  ایجاد تفاهم در جهاد تبیین گفت: تفاهم به منطق نیاز دارد و پایگاه این منطق تعلقات مردم است و پایگاه تفاهمی مردم ما عاشورایی است و لذا گفتمان ما باید بر اساس منطق عمیق جامعه باشد، منطق تفاهم در تبیین مهمترین مسأله است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین