۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
کد خبر: ۷۱۳۹۲۱
پ
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان خبر داد؛
اصفهان - غفرانی کجانی گفت: استان اصفهان بعد از سه دهه در سال ۱۴۰۰ رشد ۴ درصدی جمعیت را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، حسین غفرانی کجانی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به هشدارهای مکرر شیب سقوط جمعیت استان اصفهان از ابتدای دهه هفتاد، گفت: با اعلام سیاست‌های تعدیل جمعیت، نرخ رشد جمعیت استان اصفهان از ۲/۱ درصد تعیین شده در سال ۹۵ به زیر یک درصد رسید.

وی در عین حال از رشد ۴ درصدی افزایش آمار جمعیت استان اصفهان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن خبر داد و افزود: ولادت های استان اصفهان از ۵۶ هزار ولادت در سال ۹۹ به ۵۸ هزار ولادت در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

غفرانی کجانی با اشاره به اینکه استان اصفهان طی سه دهه گذشته با کاهش ولادت سالانه روبرو بوده است، اظهار داشت: استان اصفهان بعد از سه دهه در سال ۱۴۰۰ رشد ۴ درصدی جمعیت را تجربه کرده است.

به گفته وی رشد جمعیت استان اصفهان طی این مدت ۴ درصد و رشد جمعیت کاشان ۷/۱۰ درصد و بیش از رشد استان بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان همچنین از رشد ۷/۱۰ درصدی جمعیت شهرستان کاشان نسبت به سه دهه قبل خبرداد و افزود: رشد نرخ ولادت در کاشان از ۴ هزار و ۳۲۴ ولادت در سال ۹۹ به ۴ هزار ۶۳۱ ولادت در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

وی میانگین تولد سالانه دهه ۶۰ شهرستان کاشان را ۸ هزار و ۵۰۰ تولد اعلام کرد و افزود: این تعداد تولد امروز به بیش از ۵ هزار تولد رسیده است.

غفرانی کجانی نگاه و رویکرد مردم به انتخاب نام و خانوادگی را یک نگاه فرهنگی دانست و افزود: سال گذشته وقایع حیاتی در استان صد درصد به موقع ثبت شده تا برنامه ریزی توسعه، منطقه‌ای و حیاتی روال عادی خودش را داشته باشد.

وی در ادامه به فراوانی نام‌های علی، امیرعلی، حسین، امیرحسین و فاطمه استان اصفهان و کاشان در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: در طول تاریخ سازمان ثبت احوال از ادوار گذشته تا امروز، نام محمد و علی و فاطمه سرلوحه دفاتر و در اولویت ثبت احوال بوده است./۱۳۰۷/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین