۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
کد خبر: ۷۱۶۶۵۷
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در گفت‌وگو با رسا:

فعالیت‌های اقتصادی با شئونات ائمه جمعه سازگار نیست

فعالیت‌های اقتصادی با شئونات ائمه جمعه سازگار نیست
امام جمعه قزوین با اشاره به هشدار رهبر انقلاب مبنی بر عدم ورود ائمه جمعه در فعالیت‌های اقتصادی، گفت: اقدامات اقتصادی با شئونات ائمه جمعه سازگاری ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، به تبیین رهنمودها و توصیه های رهبر معظم انقلاب در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور پرداخت و گفت: حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار اهمیت نقش و موقعیت نماز جمعه میان مردم را مطرح کردند و همچنین ایشان نماز جمعه را با حج  مقایسه کردند که حج سالی یکبار اتفاق می افتد اما نماز جمعه عبادتی بوده که هر هفته برپا می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ابزار داشت: رهبر معظم انقلاب در رهنمودهای خود ایجاد رابطه انسان با خدا و حضور مردمی را دو امتیاز بالای نماز جمعه برشمردند، از این رو باید ائمه جمعه به گونه ای  فعالیت کنند که رغبت مردم  و جوانان برای حضور در نماز جمعه بیشتر شود.

وی با بیان اینکه در حدود 900 نقطه از سراسر ایران نماز جمعه برپا می شود، افزود: باید ائمه جمعه به درستی حقایق معارف دین و انقلاب اسلامی را در نماز جمعه برای مردم تشریح و تبیین کنند.

امام جمعه قزوین با اشاره به نامه قدردانی ائمه جمعه سراسر کشور از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: بیانات و توصیه های حضرت آیت الله خامنه ای سبب شد که ائمه جمعه انرژی جدیدی برای ادامه فعالیت خود پیدا کنند و قطعاً رهنمودهای ایشان برای نشاط بیشتر و مدیریت بهتر نماز جمعه و همچنین ارائه محتوای غنی تر و عمیق تر از سوی ائمه جمعه تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به هشدار رهبر انقلاب مبنی بر عدم ورود ائمه جمعه در فعالیت های اقتصادی تصریح کرد: افرادی که می خواهند وارد فعالیت و کارهای اقتصادی شوند باید تخصص لازم و کافی را داشته باشند، اما گاهی اوقات برخی ائمه جمعه بدون تخصص و مهارت لازم وارد فعالیت های اقتصادی شده و آنها در این مسائل با شکست مواجهه شدند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی با شئونات ائمه جمعه سازگاری ندارد، بیان کرد: گاهی از گذشته میراث و موقوفه ای از گذشتگان برعهده ائمه جمعه گذاشته شده است که باید آنها این امانت داری را به نحو احسن انجام دهند.

ارسال نظرات