۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
کد خبر: ۷۱۶۸۶۶
قالیباف:

تعرض به مدافعان حرم خاک پاشیدن به آفتاب است

تعرض به مدافعان حرم خاک پاشیدن به آفتاب است
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تعرض به مدافعان حرم خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض کنندگان و حامیان آنها نتیجه‌ای ندارد.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز مقاومت اسلامی که یادآور مقاومت جانانه حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه و آغاز فصل جدیدی از مبارزه با رژیم جنایتکار صهیونیستی بود، گفت: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آخرین حلقه از مقاومت اسلامی علیه جنایتکاران صهیونیست، نویدبخش و در هم کوبنده ظاهر شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حرکت جهاد اسلامی ثابت کرد که امروز هر بخش از مقاومت اسلامی به تنهایی توانایی در هم کوبیدن عمیق ترین لایه های دفاعی رژیم صهیونیستی و خُرد کردن اراده آنها را دارا است، اظهار داشت: امروز در سایه اتحاد و همدلی همه جریان های مقاومت، با قاطعیت می گوییم که زوال دشمن غاصب، نزدیک تر از هر روزی است.

وی در ادامه با بیان اینکه قریب به 8 دهه تبهکاری و جنایت رژیم صهیونیستی بر هر بیننده منصفی آشکار ساخته است که موجودیت این رژیم در گروی ایجاد ناامنی، اختلاف، ترور، اشغال و جنایت سازمان یافته در سراسر منطقه است، یادآور شد: هر روزی که جهان شاهد جنایت های بیشتری از سوی صهیونیست ها است و نقشه های شوم آنها با همدستی رژیم های استکباری و ارتجاعی بیشتر برملا می شود، نقش مدافعان سرافراز و پرافتخار حرم در دفاع از امنیت ایران عزیزمان و ثبات منطقه آشکارتر می شود.

قالیباف بر همین اساس تصریح کرد: در روزهای ابتدایی جنگ در سوریه و عراق عده ای دچار خطای محاسباتی شدند اما هنگامی که واقعیت صحنه با جنایت های دهشتناک داعش عیان شد، به گونه ای که حتی کشورهای اروپایی را نیز نگران کرد، هر ایرانی منصفی با سلیقه های سیاسی مختلف به این باور رسید که مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت نیستند بلکه نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند به همین جهت تعرض به این قهرمانان ملی که پای جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان کوتاه کردند، خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض کنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد.

رئیس قوه مقننه افزود: ما به این شهدای مظلوم که خود را فدای مردم ایران و حفظ حریم اهل بیت(ع) کردند افتخار می کنیم و زندگی در امنیت خود را مدیون آنها می دانیم.

وی ادامه داد: همچنین لازم است از برپایی پرشکوه مجالس عزا و ذکر مصیبت سیدالشهدا(ع) در سراسر کشور تقدیر و تشکر کنم. ظهور جلوه های اسلام سیاسی از قبیل ظلم ستیزی، مقاومت در برابر دشمنان اسلام، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و افشای خط نفاق، در عزاداری های محرم امسال به طور ویژه دشمنان اسلام و حامیان اسلام آمریکایی را خشمگین ساخت؛ خشم دشمنان از آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) ثابت کرد که هیأت بصیرت افزا و ظلم ستیز مایه عزت مسلمین و خار چشم منافقین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی استقبال گسترده مردم برای حضور در مراسم اربعین امسال در کشور عراق تأکید می کنم که ضروری است مسئولان مربوطه در تمامی مراحل حضور مردم در این راهپیمایی باشکوه همه امکانات را برای رفع دغدغه های مردم و تسهیل روندها به کار گیرند.

ارسال نظرات