۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
کد خبر: ۷۱۶۹۴۹
مسؤول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:

در حوزه‌های دفاعی و سازندگی به صادرکننده دانش تبدیل شدیم

در حوزه‌های دفاعی و سازندگی به صادرکننده دانش تبدیل شدیم
حجت الاسلام والمسلمین رستمی گفت: امروز جوانان کشور ما توانسته‌اند در حوزه های دفاعی و سازندگی به صادرکننده دانش تبدیل شوند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، نشست افتتاحیه رویداد آینده روشن (حامیم) دانشگاه تهران با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ابتدای این مراسم ضمن تشکر از مسئولین این رویداد به ذکر روند تاریخی پیشرفت علم در کشور پرداخت و گفت: در زمان انوشیروان ساسانی، یک صنعتگر معروف که درآمد زیادی داشته برای این که شاه را راضی کند که فرزندش اجازه تحصیل داشته باشد، حاضر می شود هزینه یکی از جنگ ها را بپردازد، اما شاه راضی به این امر نمی شود.

وی افزود: همین ایرانی که این محدودیت ها را داشت،‌ پس از اسلام، بزرگترین دانشمندان را به خود دید. چنان که در کتاب فرهنگ اسلام در اروپا ذکر شده، در زمانه ای که علم تشخیص بیماری در ایران وجود داشت، در اروپا اگر دست کسی دانه چرکی می زد، آن را قطع می کردند به تصور اینکه جن در آن ظهور کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه با بیان اینکه زمانی در اروپا امثال گالیله را به دلیل یافته های علمی محاکمه می کردند گفت: قبل از انقلاب اسلامی در همین ایران، نخست وزیر وقت، آقای رزم‌آرا در مجلس شورای ملی می گفت ما عُرضه ساختن یک آفتابه نداریم و نباید از ملی شدن صنعت نفت سخن بگوییم.

وی افزود: اما پس از انقلاب شاهد بودیم که جوانان و همکلاس های شما دانشجویان، جنگ را با دست خالی اداره کردند و امروز ابرقدرت شرقی، دست دراز می کند تا از شما تکنولوژی پهپادی‌تان را بخرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: عامل این تحولی که که عرب های چادرنشین منجم شوند،‌کفشگران محروم از تحصیل،‌دانشمند شوند و اروپایی هایی که روزی حتی سرویس بهداشتی نداشتند، حالا پیشتاز برخی عرصه های صنعت و تکنولوژی شوند، فرهنگ اسلامی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه تاکید کرد: امروز جوانان کشور ما توانسته‌اند در حوزه های دفاعی و سازندگی به صادرکننده دانش تبدیل شوند تا جایی که در حال حاضر نزدیک به 2 درصد دانش جهان را تولید می کنیم و در این زمینه 19 برابر پیشرفت کرده ایم.

وی افزود: می شود به نقطه ای رسید و  توسط شما دانشجویان به آرزوهای بزرگی دست پیدا کرد. شرط این خودباوری و تلاش و همت مضاعف در کنار نگاه و لطف خداوند است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پایان ضمن دعا برای موفقیت و دستیابی دانشجویان به بهترین دستاوردهای ممکن خاطرنشان کرد: شهدای عزیز ما نیز یک مسیر را انتخاب کردند و در راستای آن مجاهدت کردند و خداوند نیز دست آنها را گرفت و به مقام والای شهادت رساند و ان‌شالله دست شما عزیزان را نیز خواهد گرفت.

ارسال نظرات