۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
کد خبر: ۷۱۶۹۸۴

قانون مهم جهش تولید دانش‌بنیان

قانون مهم جهش تولید دانش‌بنیان
سورنا ستاری در حاشیه مراسم امضاء تفاهم نامه با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت:همکاری نزدیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با قوه قضاییه زمینه اجرای قانون جهش تولید دانش‌بنیان را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس،سورنا ستاری در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات بسیار خوب قوه قضاییه برای حمایت از اکوسیستم دانش‌بنیان‌ کشور گفت:یکی از بخش‌های مهم قانون جهش تولید دانش‌بنیان ایجاد دادگاه‌های تخصصی در حوزه دانش‌بنیان است که اولین دادگاه آن چند هفته پیش برگزار شد و ان شاءالله توسعه پیدا می‌کند.

رئیس بنیادملی نخبگان با اشاره به اهمیت اجرایی سازی قانون جهش تولید دانش‌بنیان گفت: همکاری نزدیک ما با قوه قضاییه این زمینه را ایجاد می‌کند که ما بتوانیم قانون جهش تولید دانش‌بنیان را اجرایی کنیم. 

وی در ادامه افزود: ما در معاونت علمی یک کمیته ویژه برای اجراسازی قانون جهش تولید دانش بنیان داریم. خوشبختانه اولین آیین نامه هفته گذشته در دولت مصوب شد. امروز نیز دو آیین نامه مربوط به وزارت نیرو و کمک‌های فنی و اعتباری خارجی در دولت بررسی می‌شود. 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره استفاده ازتوانمندی‌های زیست بوم فناوری کشور توسط بخش‌های مختلف قوه قضائیه گفت:همچنین قوه قضاییه یک بازار بزرگ برای شرکت‌های دانش‌بنیان است. یکی از این بخش ها پیشگیری از وقوع جرم است که باتوجه به توسعه فضای مجازی جرم‌‌‌های جدید که در این فضا شکل می‌گیرد به خصوص در حوزه مالی می تواند از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کند.

وی در ادامه عنوان کرد: همچنین ما از طریق خانه‌های خلاق ‌می‌توانیم به توسعه  و اجرایی سازی علوم انسانی در بطن جامعه کمک کنیم این موضوع باعث کاهش جرم و جنایت می‌شود‌.

ستاری با اشاره به ظرفیت پابندهای الکترونیک در کاهش وقوع جرم گفت:به طورمثال ما شرکت‌‌های دانش‌بنیان بسیار خوبی داریم که در زمینه تولید پابندهای الکترونیکی فعالیت می‌کنند. این فناوری در پیشگیری از وقوع جرم نقش دارد. فردی که در زندان است به دلیل قطع ارتباط با خانواده با مشکلات مالی و اجتماعی متعددی روبرو می‌شود.اما با استفاده از فناوری این پابندها فرد می‌تواند در جامعه حضور داشته باشد و از خانواده خود حمایت کند‌ و از این طریق وقوع جرایم کاهش پیدا کند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات