۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۹
کد خبر: ۷۱۷۰۵۱

اطلاعیه‌ای درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اطلاعیه‌ای درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش
سازمان اداری و استخدامی درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سازمان اداری و استخدامی با صدور اطلاعیه‌ای درباره پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام کرد:

پذیرفته‌شدگان مکلفند به منظور طی سایر مراحل قبل از استخدام (بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش، گواهی عدم سوء پیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و آمادگی جهت شرکت در دوره‌های مهارت‌آموزی) به شرح زیر اقدام کنند.

داوطلبانی که در خصوص نتایج نهایی آزمون سؤالاتی دارند می‌توانند حداکثر 10 روز پس از اعلام نتایج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش از طریق بخش پاسخگویی سازمان به نشانی www.sanjesh.org اقدام یا با شماره 02142163 در ساعات اداری در میان بگذارند.

مطابق بند د صفحه 10 دفترچه آزمون پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزینش براساس مجموعه نمره کل نهایی آنان با وزن 70 درصد برای آزمون‌های کتبی و 30درصد برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش بوده است، بنابراین داشتن نمره کتبی بالاتر در مرحله معرفی به بررسی اسناد و مدارک خوداظهاری و انجام مصاحبه استخدامی ملاک قبولی فرد تلقی نمی‌شود.

شرط قبولی در ظرفیت تعیین شده برای سهمیه مربوط داشتن نمره کل نهایی بالاتر نسبت به سایر داوطلبان است.

نمره کل نهایی- 70 درصد نمره آزمون‌های کتبی + 30 درصد امتیاز مصاحبه استخدامی

قبول شدگان یک برابر ظرفیت جهت پیگیری امور مربوط به ادامه فرآیند استخدام، تشکیل پرونده استخدامی، بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش و شرکت در دوره مهارت‌آموزی که به صورت همزمان صورت می‌پذیرد باید اقدامات زیر را انجام دهند:

تشکیل پرونده استخدامی

برای تشکیل پرونده استخدامی انجام معاینات پزشکی، آزمایشات پاراکلینیکی و اخذ معرفی نامه برای گواهی عدم سوء پیشینه و اطلاع از سایر مراحل و مدارک لازم در روز بعد از اعلام نتایج به اداره کل آموزش و پرورش استان سهمیه خدمت مراجعه و راهنمایی لازم را دریافت کنند. پذیرفته شدگان برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه اطلاع‌رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط مراجعه کنند.

برای پیگیری صدور ابلاغ موقت تدریس جهت اشتغال در سال تحصیلی 1401-1402 در شهریورماه سال جاری به اداره کل آموزش و پرورش استان سهمیه خدمتی مراجعه کنند. بدیهی است چنانچه صلاحیت‌های عمومی گزینش مورد تایید قرار نگیرد یا فرد موفق به گذراندن دوره مهارت‌آموزی نشود، ابلاغ تدریس صادره لغو و حکم استخدام پیمانی صادر نخواهد شد.

صدور حکم استخدام پیمانی به شرط داشتن ابلاغ تدریس و با رعایت سایر ضوابط و مقررات استخدامی منوط به تایید صلاحیت‌های عمومی گزینش و موفقیت در دوره مهارت‌آموزی و ارائه گواهی مربوطه خواهد بود.

بررسی صلاحیت‌های عمومی هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش استان محل استخدام

در صورت عدم تحویل فرم اطلاعات فردی و مدارک درخواست شده در مرحله مصاحبه استخدامی ضرورت دارد پس از چاپ فرم اطلاعات فردی از سایت دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش به نشانی www.gozinesh.medu.ir نسبت به تکمیل دقیق فرم و اصلاح یک قطعه عکس اقدام و به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی و کارنامه نهایی آزمون استخدامی حداکثر به مدت 48 ساعت از تاریخ انتشار اسامی به وسیله پشت پیشتاز به آدرس هسته گزینش استان محل خدمت خود ارسال یا به صورت حضوری تحویل دهند.

عدم تکمیل فرم مربوط به هسته گزینش استان محل خدمت در مصاحبه گزینش به منزله انصراف از استخدام تلقی می‌شود.

شرکت در دوره مهارت‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان و رجایی

بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و زمانبندی پیش بینی شده دوره مهارت‌آموزی قبول شدگان آزمون مذکور همزمان با بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش و انجام سایر مراحل استخدامی بر اساس رشته شغلی به شرح جدول زیر از طریق دانشگاه مجری دوره صورت می‌گیرد لذا شایسته است داوطلبان پذیرفته شده در این مرحله جهت ثبت نام و حضور در دوره مزبور مطابق ضوابط و مقررات دانشگاه مجری اقدام نمایند.

آزمون استخدامی , وزارت آموزش و پرورش ,

بخشی از هزینه‌های برگزاری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی خدمات آموزشی و رفاهی بر عهده داوطلب خواهد بود.

مصاحبه استخدامی فرایندی قانونی برای ارزیابی صلاحیت‌های تخصصی و حرفه‌ای در ویژگی‌های شخصیتی، انگیزه، علاقه و میزان شناخت و انتظارات داوطلبان حرفه معلمی به منظور انتخاب و پذیرش افراد اصلح است که بر اساس معیارهای تعیین شده در وقت مقرر در چهارچوب شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه آزمون و شیوه‌نامه مصاحبه استخدامی اجرا می‌شود.

رعایت موارد زیر در اعتراض به نتیجه مصاحبه استخدامی الزامی است:

تقاضای بررسی و رسیدگی مجدد به نتایج مصاحبه استخدامی بعد از اعلام قطعی نتایج آزمون استخدامی و صدور کارنامه نهایی برای هر یک از داوطلبان بعد از اعلام نتایج آزمون، صرفاً از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان محل مصاحبه انجام می‌گیرد.

رسیدگی مجدد به اعتراض مصاحبه استخدامی مستلزم مراجعه داوطلب به اداره کل آموزش و پرورش استان محل مصاحبه و ارائه و ثبت درخواست کتبی در مهلت مقرر خواهد بود حداکثر تا یک ماه بعد از اعلام نتایج قطعی.

در بررسی اعتراضات، شرایط و ضوابط مندرج در آگهی آزمون استخدامی ملاک عمل خواهد بود بنابراین به منظور صیانت از حقوق سایر داوطلبان آزمون استخدامی اعتراضات مربوط به برخورداری از شرایط و ضوابط مزبور قابل بررسی نیستند.

داوطلبانی که بنا به دلایل متفاوت (حداکثر سن مجاز برای آزمون، تاریخ اخذ مدرک دانشگاه، شرط سنی، نداشتن کارت پایان خدمت)معترض باشند با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه آزمون استخدامی موضوع قابل رسیدگی است.

ارسال نظرات