۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
کد خبر: ۷۱۷۱۹۵
وزیر کشور:

همه گروه‌های سیاسی موضع خود را با جریان فتنه و نفاق مشخص کنند

همه گروه‌های سیاسی موضع خود را با جریان فتنه و نفاق مشخص کنند
وزیر کشور با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها و دشمنان حامیان اصلی بیانیه یکی از سرکردگان فتنه ۸۸ هستند، گفت: همه گروه‌های سیاسی موضع خود را با جریان فتنه و نفاق مشخص کنند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، احمد وحیدی در نشست شورای معاونان وزارت کشور گفت: ماندگاری و توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برهه‌های مختلف تاریخی مرهون مردمی بودن آن است.

وی اضافه کرد: همواره حضور هوشمندانه و معنادار مردم در صحنه ها و بزنگاه‌های حساس، نقشه‌های شوم و شیطانی دشمنان و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کرده است.

وحیدی در ادامه صحبت های خود با اشاره به بیانیه اخیر یکی از سرکردگان فتنه گفت: حادثه ۸۸ از آن دست حوادثی است که باطن و نیات نادرست برخی خواص بی بصیرت را بر همگان آشکار کرد.

وزیر کشور با یادآوری اینکه دشمنان در تلاش برای ضربه زدن به امنیت کشور به بهانه اتفاقات ۸۸ بودند؛ اظهار کرد: در همان زمان، حضور و میدان‌داری مردم باعث شد که جریان فتنه و سرکردگان آنها شکست مفتضحانه بخورند، در حالیکه سران کاخ سفید در پی حمایت از آشوب طلبی بودند.

وحیدی خاطرنشان کرد: در تحلیل بیانیه اخیر سرکرده فتنه باید به واقعیت های اصلی تحولات منطقه ای، شکست سیاست های دشمن و وضعیت با ثبات و امید بخش سیاست داخلی توجه کرد و اینکه فتنه گران با مشاهده حضور یک دولت کاملا انقلابی با پشتوانه مردمی، در تلاش برای حاشیه سازی و فتنه‌افروزی هستند.

وی ادامه داد: چگونه یک فرد حاضر می شود شرافت ها و شکوه بزرگی که در این مملکت خلق شده است را بی دلیل و از روی کینه و دشمنی زیر سوال ببرد؟

رئیس شورای امنیت کشور با بیان اینکه داعش ساخته و پرداخته استکبار جهانی است و سیاستمداران آمریکایی و رئیس جمهوری سابق این کشور، بارها به این مساله اعتراف کرده اند، گفت: با این حال، در این بیانیه شاهد تبرئه داعشی ها و صهیونیست های جنایتکار هستیم که سعی دارد جنایت های این گروه را به نوعی به سیاست منطقه ای کشورمان ارتباط دهد و به ساحت کسانی که عزت‌آفرین بوده‌اند و موجبات اقتدار، امنیت و آرامش کشور را فراهم آورده‌اند؛ متعرض شود.

وحیدی تاکید کرد: امروز به اذعان همه تحلیل‌گران برجسته منطقه ای، جریان مقاومت سهم اساسی و تعیین کننده در نابودی تکفیری های داعش ایفا کرد و برای همین بود که وقتی حاج قاسم سیدالشهدای مقاومت و ستون امنیت منطقه به دست پلید آمریکای جنایتکار و ارباب تروریست های تکفیری به درجه رفیع شهادت نائل آمد، آحاد ملت بزرگ ایران و بسیاری از ملت های دیگر در اقصی نقاط جهان با هر آیین و نژادی به سوگ نشستند.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون خون پاک شهدای مدافع حرم هستیم، گفت: امروز ملت های آزاده از شهدای مدافع محرم به نیکی و افتخار یاد می کنند. شهدا «عند ربهم یرزقون»‌اند و شهدای مدافع حرم که شهید همدانی عزیز از جمله آنها است، از عزیزترین شهدا هستند.

وزیر کشور تصریح کرد: بیان این موضوع از سوی یکی از سرکردگان جریان فتنه که شهادت شهید همدانی را مرگ در غربت به پای استبداد و حضورش را باعث تثبیت پایه های رژیم کودک کش خوانده است؛ نتیجه سقوط اخلاقی، روحی و فکری این فرد است.

وحیدی گفت: حضور بیش از ۲۰ میلیون نفری از همه گروه ‌ها و سلایق سیاسی در مراسم تشییع شهید سلیمانی به عنوان فرمانده محور مقاومت و دفاع از حرم اهل بیت(ع)، نشان از ارادت واقعی ملت بزرگ ایران به مدافعان حرم است، در حالیکه برخی خواص بی بصیرت تلاش کردند که این واقعیت را مخدوش سازند.

وی با تقبیح و مردود دانستن ادعای این بیانیه درباره قومی-قبیله ای بودن جنگ یمن، اظهار کرد: در این کشور جنگی از سوی عربستان سعودی با حمایت آمریکا و حضور صهیونیست آغاز شده و ملت یمن در مجاهدت برای دفاع از استقلال خود هستند. چطور ممکن است از این جنایت، به جنگی قومی- قبیله ای یاد شود؟

وزیر کشور سیاست های سلطه‌جویانه و مداخله‌گرایانه آمریکا را علت راه‌اندازی دو جنگ خانمان سوز در سوریه و یمن دانست و گفت: تنها در جنگ یمن بیش از ۱۱۲ هزار نفر که بیشترشان زنان و کودکان هستند، با استفاده از انواع سلاح های آمریکایی کشته شدند.

تشریح جایگاه شهید همدانی و اقداماتش برای مهار فتنه ۸۸ از دیگر محورهای مورد اشاره دکتر وحیدی بود که گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، فتنه و آن اتفاقات را در عاشورا فتنه‌گران ایجاد کردند؛ شهید همدانی عزیز در پاسداری از مردم، ارزش ها و عاشورا، صحنه را مدیریت کرد.

وی یادآور شد که حب قدرت و دنیاطلبی سرکردگان فتنه در سال ۸۸، هزینه زیادی را به ملت و نظام جمهوری اسلامی تحمیل کرد.

وزیر کشور ادامه داد: امروز کیست که شهید همدانی را نشناسد و به بزرگی و عظمت کارش پی نبرد و نداند شهادتش در دفاع از حرم، ثمره سال ها مجاهدت در راه اسلام و انقلاب بود.

وحیدی افزود: باید قدردان رهبر عزیزمان باشیم که همواره انقلاب اسلامی را از دل فتنه ها و دسیسه های دشمنان به بهترین نحو، عبور داده‌اند.

وی شناخت دقیق دشمنان را در گام دوم انقلاب اسلامی ضروری دانست و گفت: گاهی شرایطی ایجاد می شود که خداوند باطن افراد را برملا می سازد.

وزیر کشور تاکید کرد: باید عبرت بگیریم و از فتنه گران برائت بجوییم و مرز بندی‌مان را به صورت شفاف و صریح با جریان فتنه و نفاق مشخص کنیم.

وحیدی در پایان با محکوم کردن بیانیه سرکرده فتنه گفت: ارزش و جایگاه شهدای مدافعان حرم والا و ستودنی است و مردم عزیز ایران اسلامی قدردان خون پاک شهدای مدافعان حرم و امنیت و دفاع از کشور هستند. لازم است از خانواده این شهدای گرانقدر به دلیل اسائه ادبی که شده است، پوزش خواسته شود و از خدای متعال مسالت کنیم ما را در مسیر شهدای عزیز و پاسداری از ارزش های والای انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت، ثابت قدم نگه دارد.

ارسال نظرات